Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2015, 10:21

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Wiedźmin 3: Dziki Gon - odtworzono stalowy i srebrny miecz Geralta

Na kanale AWE me w serwisie YouTube opublikowano nagranie, na którym grupa zawodowych kowali wykuwa stalowy i srebrny miecz Geralta z polskiej gry RPG Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Na kanale AWE me w serwisie YouTube, gdzie m.in. grupa zawodowych kowali podejmuje się wytwarzania rozmaitych przedmiotów, w tym także tych znanych z gier, pojawił się nowy odcinek. Tym razem postanowiono odtworzyć dwie bronie znane z polskiej gry RPG Wiedźmin 3: Dziki Gon. Za cel obrano sobie stalowy i srebrny miecz Geralta, które możemy obejrzeć chociażby na poniższej grafice. Finalny efekt zdecydowanie wygląda prześlicznie, a do tego kroi arbuzy aż miło. Przy okazji zachęcamy do lepszego poznania kanału AWE me, gdzie można obejrzeć jak panowie robią Buster Sword, czyli miecz Clouda z Final Fantasy VII czy też Ostrza Chaosu dzierżone przez Kratosa z God of War.

Wiedźmin 3: Dziki Gon w skrócie:
  • Gatunek: RPG akcji
  • Deweloper: CD Projekt RED
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, XOne
  • Data premiery: 19 maja 2015 roku
  • Inne: w najbliższych miesiącach gra doczeka się dwóch dużych dodatków - Serca z Kamienia oraz Wino i Krew

Premiera trzeciego Wiedźmina odbyła się 19 maja bieżącego roku. Produkcja została świetnie przyjęta przez media i samych graczy, którzy w ciągu dwóch tygodni od momentu premiery zakupili ponad 4 miliony egzemplarzy. Obecnie studio CD Projekt RED pracuje nad dwoma dużymi rozszerzeniami - Serca z Kamienia (premiera w październiku 2015 roku) oraz Wino i Krew (debiut odbędzie się w 2016 roku). Co ciekawe na drugi z wymienionych dodatków deweloper wyda około 9 milionów złotych.

Kolejnym projektem studia CD Projekt RED ma być Cyberpunk 2077. Na początku bieżącego miesiąca Marcin Iwiński, dyrektor generalny CD Projekt RED, zdradził, że seria Wiedźmin musi sobie odpocząć, wiec deweloperzy skupią się teraz na cyberpunkowym RPG, o którym po raz pierwszy usłyszeliśmy w 2012 roku.

Wiedźmin 3: Dziki Gon - odtworzono stalowy i srebrny miecz Geralta - ilustracja #2