Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2015, 14:36

autor: Góral

Wiedźmin 3: Dziki Gon w dwa tygodnie sprzedał się w ponad 4 mln sztuk [news zaktualizowany]

Marcin Iwiński, współzałożyciel firmy CD Projekt, ujawnił, że w ciągu pierwszych dwóch tygodni po premierze, Wiedźmin 3: Dziki Gon sprzedał się w nakładzie przekraczającym 4 mln egzemplarzy.

Wiedźmin 3: Dziki Gon - po świecie biega 4 mln Geraltów.
Wiedźmin 3: Dziki Gon - po świecie biega 4 mln Geraltów.

AKTUALIZACJA:

Firma CD Projekt uzupełniła poniższe doniesienia. Okazało się bowiem, że koszty produkcji gry Wiedźmin 3: Dziki Gon zwróciły się już w pierwszym dniu sprzedaży. Tak wielki sukces tytułu zaskoczył nawet samych twórców. Adam Kiciński, prezes firmy, stwierdził, że: „Jesteśmy bardziej niż zadowoleni ze sprzedaży Wiedźmina 3, która przekroczyła nasze oczekiwania”. Gratulujemy więc raz jeszcze.

W przesłanej wiadomości prasowej, Marcin Iwiński, współzałożyciel firmy CD Projekt, ujawnił, że w ciągu pierwszych dwóch tygodni obecności gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach PC, tytuł sprzedał się w ponad 4 mln egzemplarzy. Jednocześnie podziękowano wszystkim graczom za wsparcie i niezliczoną ilość wiadomości przesłanych do studia CD Projekt RED, a dodatkowo stwierdzono, że:

„To dla nas znak, że obrana przez CD PROJEKT RED ścieżka prowadzi w dobrym kierunku i pokazuje nam, że warto publikować darmowe DLC i nie zapominać, dla kogo i po co tworzy się gry”.

Krótko pisząc, deweloperom udało się stworzyć grę, która nie tylko zgarnęła świetne oceny w mediach, ale także osiągnęła wielki sukces komercyjny już w pierwszych dniach sprzedaży. Nie pozostaje nam więc nic innego jak pogratulować doskonałego wyniku, a teraz czekamy na zapowiedziane już dodatki - Serca z Kamienia, które ma się ukazać w październiku bieżącego roku i Wino i Krew, zaplanowane na pierwszy kwartał 2016 roku.

Wiedźmin 3: Dziki Gon to trzecia odsłona jednej z najpopularniejszych polskich serii gier wideo. Pierwsza część ukazała się tylko na komputerach osobistych w 2007 roku. Cztery lata później doczekaliśmy się kontynuacji, która w rok po premierze na PC-tach trafiła także na konsolę Xbox 360. „Trójka” zadebiutowała od razu na „blaszakach”, PS4 i XOne 19 maja bieżącego roku.