Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2014, 09:41

autor: Draug

Until Dawn – odnowiono znak towarowy. Możliwe wydanie gry na Project Morpheus

Firma Sony odnowiła znak towarowy Until Dawn w amerykańskim biurze patentowym. Potwierdza to zapewnienia twórców sprzed paru miesięcy, że horror z widokiem FPP, zapowiedziany pierwotnie w 2012 roku, rzeczywiście ujrzy w końcu światło dzienne. Warto przy okazji wspomnieć o przypuszczeniach, że gra mogłaby obsługiwać okulary VR Project Morpheus.

Until Dawn w skrócie:
  • Producent: Supermassive Games
  • Wydawca: Sony Computer Entertainment
  • Gatunek: przygodowa gra akcji w konwencji horroru z widokiem FPP
  • Platformy sprzętowe: prawdopodobnie PS4
  • Termin premiery: 2015?

Kiedy myślimy o zaginionych grach w dorobku Sony, na myśl w pierwszej kolejności przychodzi nam zazwyczaj The Last Guardian. Warto jednak pamiętać, że na koncie japońskiego giganta w tej samej kategorii zapisują się także inne tytuły, jak chociażby Until Dawn – pierwszoosobowy horror na kanwie filmów grozy klasy B, który został zapowiedziany na targach Gamescom 2012, lecz od tamtej pory słuch o nim zaginął. Co prawda, w grudniu 2013 roku twórcy ze studia Supermassive Games zapewniali, że gra wcale nie umarła – pomimo jej wycofania z oferty sklepu Amazon – a więcej informacji na temat produkcji poznamy w tym roku, tymczasem jesteśmy już w połowie drogi do Gwiazdki, a jedyne, czego się oficjalnie dowiedzieliśmy, to wieść, że niedawno w amerykańskim biurze patentowym odnowiono znak towarowy Until Dawn.

Until Dawn nie zapowiadało się może tak obiecująco jak The Last Guardian, ale też warto o nim pamiętać. - Until Dawn – odnowiono znak towarowy. Możliwe wydanie gry na Project Morpheus - wiadomość - 2014-07-08
Until Dawn nie zapowiadało się może tak obiecująco jak The Last Guardian, ale też warto o nim pamiętać.

Jednak nie bagatelizujmy – to naprawdę dobra wiadomość, która potwierdza, że dzieło zespołu Supermassive Games faktycznie ma wciąż szansę doczekać swojego świtu, jeśli nie przed końcem tego roku, to w przyszłym (albo w ostateczności jeszcze później). I mimo że karta gry na oficjalnej stronie internetowej dewelopera w dalszym ciągu podaje PlayStation 3 jako docelową platformę sprzętową (z informacją o wsparciu dla kontrolera ruchu PlayStation Move), coraz bardziej prawdopodobne wydaje się, że w istocie tytuł został poddany przeobrażeniu, a jego celem stało się PlayStation 4.

Co więcej, istnieje możliwość, że Until Dawn zaoferuje obsługę okularów Project Morpheus. W marcu serwis Polygon zapytał o to Shuhei Yoshidę, szefa Sony Computer Entertainment Worldwide Studios, i otrzymał następującą odpowiedź: „Byłoby to bardzo interesujące, jako że jest to interaktywny horror, a ja wciąż otrzymuję tweety w stylu: „Chcę zagrać w Outlast na Morpheusie”. Sądzę, że gra i okulary pasują do siebie”. I chociaż nie otrzymaliśmy wtedy żadnej oficjalnej deklaracji w tym temacie, Yoshida potwierdził przynajmniej, że Until Dawn nadal jest w produkcji.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Strefa PlayStation VR

Sprzęt i Gry na PSVR

Zobacz Więcej