Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2015, 09:38

autor: Góral

Until Dawn - horror na PlayStation 4 pokrył się złotem

Twórcy gry Until Dawn na konsolę PlayStation 4 poinformowali, że tytuł osiągnął złoty status. Prace nad produkcją zostały zakończone i ukaże się ona w Polsce 26 sierpnia.

Until Dawn zapewnić ma nam konkretną dawkę strachu. - Until Dawn - horror na PlayStation 4 pokrył się złotem - wiadomość - 2015-08-03
Until Dawn zapewnić ma nam konkretną dawkę strachu.

Wyczekiwane przez miłośników horroru Until Dawn na konsolę PlayStation 4 zostało ukończone. Studio Supermassive Games pochwaliło się na Twitterze, że produkcja osiągnęła status gold, czyli, że wszystkie prace dobiegły końca i raczej nic już nie przeszkodzi grze w zadebiutowaniu na rynku pod koniec sierpnia (w Polsce premiera odbędzie się 26 sierpnia). Podczas zabawy poznamy losy kilku bohaterów, którzy wybrali się do opuszczonego górskiego domku w rocznicę zaginięcia ich przyjaciółki z klasy. Na miejscu bardzo szybko odkrywają, że coś tu jest nie tak i świetnie zapowiadające się spotkanie szybko zamienia się w prawdziwy koszmar, w którym nastolatkowie muszą walczyć o przetrwanie.

Rozgrywka w Until Dawn przypominać będzie to, co widzieliśmy chociażby w Heavy Rain. Oznacza to, że gameplay opierać ma się na wyświetlaniu kolejnych scenek, podczas których akcja sama podąża do przodu, a rola gracza ograniczana jest do szybkiego dokonywania wyborów. Nasze decyzje wpływać będą oczywiście na dalszy przebieg historii. Tytuł oferować ma wiele rozmaitych zakończeń, a podczas zabawy zginąć może wszystkich ośmiu bohaterów.

Until Dawn powstaje od dobrych kilku lat. Tytuł pierwotnie szykowany był z myślą o konsoli PlayStation 3 i kontrolerze PlayStation Move. W międzyczasie na rynku pojawiło się jednak PlayStation 4, więc postanowiono przenieść projekt na nową platformę sprzętową, porzucając kontroler ruchu na rzecz DualShocka 4. Ponadto twórcy zmienili również technologię i zbliżająca się wielkimi krokami produkcja wykorzysta silnik znany z Killzone: Shadow Fall.

Osoby składające zamówienia przedpremierowe na Until Dawn mogą liczyć na dodatkową scenę. Wystąpi w niej para Matt i Emily, która spaceruje po górach. Oczywiście sielanka szybko zaczyna się robić mocno niepokojąca, gdy zakochani odkrywają, że ktoś ich śledzi.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.