Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2015, 09:38

autor: Góral

Until Dawn - horror na PlayStation 4 pokrył się złotem

Twórcy gry Until Dawn na konsolę PlayStation 4 poinformowali, że tytuł osiągnął złoty status. Prace nad produkcją zostały zakończone i ukaże się ona w Polsce 26 sierpnia.

Until Dawn zapewnić ma nam konkretną dawkę strachu. - Until Dawn - horror na PlayStation 4 pokrył się złotem - wiadomość - 2015-08-03
Until Dawn zapewnić ma nam konkretną dawkę strachu.

Wyczekiwane przez miłośników horroru Until Dawn na konsolę PlayStation 4 zostało ukończone. Studio Supermassive Games pochwaliło się na Twitterze, że produkcja osiągnęła status gold, czyli, że wszystkie prace dobiegły końca i raczej nic już nie przeszkodzi grze w zadebiutowaniu na rynku pod koniec sierpnia (w Polsce premiera odbędzie się 26 sierpnia). Podczas zabawy poznamy losy kilku bohaterów, którzy wybrali się do opuszczonego górskiego domku w rocznicę zaginięcia ich przyjaciółki z klasy. Na miejscu bardzo szybko odkrywają, że coś tu jest nie tak i świetnie zapowiadające się spotkanie szybko zamienia się w prawdziwy koszmar, w którym nastolatkowie muszą walczyć o przetrwanie.

Rozgrywka w Until Dawn przypominać będzie to, co widzieliśmy chociażby w Heavy Rain. Oznacza to, że gameplay opierać ma się na wyświetlaniu kolejnych scenek, podczas których akcja sama podąża do przodu, a rola gracza ograniczana jest do szybkiego dokonywania wyborów. Nasze decyzje wpływać będą oczywiście na dalszy przebieg historii. Tytuł oferować ma wiele rozmaitych zakończeń, a podczas zabawy zginąć może wszystkich ośmiu bohaterów.

Until Dawn powstaje od dobrych kilku lat. Tytuł pierwotnie szykowany był z myślą o konsoli PlayStation 3 i kontrolerze PlayStation Move. W międzyczasie na rynku pojawiło się jednak PlayStation 4, więc postanowiono przenieść projekt na nową platformę sprzętową, porzucając kontroler ruchu na rzecz DualShocka 4. Ponadto twórcy zmienili również technologię i zbliżająca się wielkimi krokami produkcja wykorzysta silnik znany z Killzone: Shadow Fall.

Osoby składające zamówienia przedpremierowe na Until Dawn mogą liczyć na dodatkową scenę. Wystąpi w niej para Matt i Emily, która spaceruje po górach. Oczywiście sielanka szybko zaczyna się robić mocno niepokojąca, gdy zakochani odkrywają, że ktoś ich śledzi.