Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 grudnia 2013, 11:48

autor: luckie

Until Dawn – przyszłość horroru na PlayStation 3 pod znakim zapytania [UAKTUALNIENIE]

Sklep Amazon.com wycofał ze sprzedaży grę Until Dawn na PlayStation 3, twierdząc, że producent anulował to wydanie. Twórcy zapewniają, że prace nad produkcją trwają, ale nie wiadomo, na jakiej platformie ukaże się tytuł. Czyżby miało to być PlayStation 4?

Serwis VG247 dwiedział się, że Until Dawn nie zostało anulowane. Pete Samuels, dyrektor zarządzający ze studia Supermassive Games, zapewnił, że prace nad grą idą pomyślnie, a losy produkcji nie są w żaden sposób zagrożone. Twórcy są mocno podekscytowani swoim dziełem i nie mogą się doczekać, by podzielić się z fanami nowymi informacjami na jego temat. Czyżby faktycznie gra miała ukazać się na PlayStation 4? Więcej konkretów poznamy w przyszłym roku.

Czy Until Dawn ujrzy światło dzienne? - Until Dawn – przyszłość horroru na PlayStation 3 pod znakim zapytania [UAKTUALNIENIE] - wiadomość - 2013-12-13
Czy Until Dawn ujrzy światło dzienne?

Jak podaje serwis All Games Beta, sklep Amazon.com rozesłał niepokojące e-maile osobom, które zamówiły grę Until Dawn w przedsprzedaży. Z jego treści wynika, że zapowiedziana w zeszłym roku przygodówka w konwencji horroru, tworzona z myślą o kontrolerze PlayStation Move, nie ukaże się na PlayStation 3. Treść listu znajdziecie poniżej:

List w sprawie wycofania pre-orderów na Until Dawn w wersji na PS3 wysłany przez Amazon.com (źródło: All Games Beta) - Until Dawn – przyszłość horroru na PlayStation 3 pod znakim zapytania [UAKTUALNIENIE] - wiadomość - 2013-12-13
List w sprawie wycofania pre-orderów na Until Dawn w wersji na PS3 wysłany przez Amazon.com (źródło: All Games Beta)

Piszemy w związku z Twoim zamówieniem. Niedawno dowiedzieliśmy się, że producent Until Down na PlayStation 3 anulował to wydanie i nie będzie ono dostępne w sprzedaży. W rezultacie skasowaliśmy tę pozycję z listy Twoich zamówień i zwróciliśmy pieniądze. Przykro nam z powodu niedogodności i rozczarowania, jakie mogła spowodować zaistniała sytuacja.

Tak więc Until Dawn nie zostanie wydane na PlayStation 3. Pytanie tylko, czy gra została całkowicie anulowana, czy przeniesiona na inną platformę sprzętową, np. PlayStation 4? Aby rozwikłać tę zagadkę musimy poczekać na komunikat twórców. Na szczęście oficjalna strona produkcji nadal jest aktywna, choć próżno szukać tam wyjaśnień.

Until Dawn – przyszłość horroru na PlayStation 3 pod znakim zapytania [UAKTUALNIENIE] - ilustracja #3Until Dawn to pierwszoosobowa gra przygodowa studia Supermassive Games, inspirowana amerykańskimi filmami grozy klasy B. Głównym bohaterem ma być młody człowiek, który w towarzystwie przyjaciół wybiera się w niedostępne góry, by rozwikłać zagadkę śmierci kolegi. Nocą w tym odizolowanym od cywilizacji otoczeniu grupka zostaje zaatakowana przez tajemniczego wroga, który systematycznie wymordowuje jej członków. Zadaniem gracza ma być przetrwanie do tytułowego świtu. Głównym motywem gry planowano uczynić wykorzystanie kontrolera ruchowego PlayStation Move. Za jego pomocą grający korzystałby z latarki, broni i innych narzędzi.

  1. Oficjalna strona gry Until Dawn