filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 grudnia 2013, 12:02

autor: Marcin Skierski

Sherlock Holmes: Crimes & Punishments - śledztwa i wybory moralne w grze

W sieci pojawił się nowy zwiastun gry Sherlock Holmes: Crimes & Punishments. Studio Frogwares ujawniło też kilka szczegółów na temat śledztw i wyborów moralnych w nadchodzącej przygodówce.

Studio Frogwares ujawniło szczegóły na temat sposobu rozwiązywania poszczególnych śledztw i dokonywania wyborów moralnych w grze Sherlock Holmes: Crimes & Punishments. Udostępniono również nowy zwiastun nadchodzącej przygodówki.

W produkcji studia Frogwares otrzymamy siedem spraw do rozwiązania. W każdej z nich dostaniemy listę dziesięciu osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa, a naszym zadaniem będzie dowieść, kto naprawdę jest winny. Bardzo ważne okaże się więc dokładne przeprowadzenie śledztwa. Jeśli zbierzemy zbyt mało dowodów i wskażemy niewłaściwą osobę, wtedy do więzienia trafi niewinny człowiek, a prawdziwy przestępca pozostanie na wolności, co wpłynie na dalsze wydarzenia w grze.

Co ciekawe, nawet jeśli uda nam się z całą pewnością wskazać właściwego podejrzanego, wciąż będziemy mogli zadecydować o jego losie. Może więc nawet dojść do sytuacji, że z różnych powodów zdecydujemy się puścić wolno przestępcę, licząc się jednocześnie z późniejszymi konsekwencjami. Twórcy obiecują wiele wyborów moralnych, które ostatecznie wpłyną na zakończenie gry.

Sherlock: Holmes: Crimes & Punishments to kolejna odsłona popularnej serii przygodówek autorstwa studia Frogwares. Po raz kolejny wcielimy się w tytułowego detektywa, który wraz ze swoim przyjacielem (doktorem Watsonem) rozwiąże wiele trudnych spraw kryminalnych Londynu z czasów wiktoriańskich.

Oprócz zmian w sposobie prowadzenia śledztw i wprowadzenia wyborów moralnych, twórcy zdecydowali się też zrezygnować z autorskiego silnika na rzecz Unreal Engine 3. Sherlock Holmes: Crimes & Punishments ukaże się w drugim kwartale 2014 roku na PC, PlayStation 4, PlayStation 3 oraz Xboksie 360.