Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lutego 2013, 17:23

autor: moir

Nadchodzi kolejna odsłona przygód Sherlocka Holmesa – Crimes and Punishments

Firma Focus Home Interactive zapowiedziała kolejną odsłonę przygód Sherlocka Holmesa, detektywa wszech czasów. Najnowsza część będzie zatytułowana Crimes and Punishments i wydana zostanie najprawdopodobniej pod koniec roku. Autorzy zapowiadają wiele dużych zmian, m.in. wykorzystanie technologii Unreal Engine 3.

W Crimes and Punishments zagramy prawdopodobnie jeszcze pod koniec tego roku. - Nadchodzi kolejna odsłona przygód Sherlocka Holmesa – Crimes and Punishments - wiadomość - 2013-02-01
W Crimes and Punishments zagramy prawdopodobnie jeszcze pod koniec tego roku.

Bohater powieści jednego z najbardziej poczytnych pisarzy wszech czasów, Sir Artura Conana Doyle’a, genialny detektyw obdarzony niesamowitymi umiejętnościami prowadzenia logicznego procesu dedukcji, nieprzeciętny bokser, znawca chemii, matematyki, psychologii, ekspert balistyki i wytrwany obserwator – Sherlock Holmes znany jest na całym świecie. Nikogo nie powinno dziwić więc, że jego książkowe perypetie z czasem przeniesione zostały na większe i mniejsze ekrany, a ostatecznie zagościły na nowoczesnych wyświetlaczach komputerów i konsol. Protagonista Studium w szkarłacie zagościł w branży gier wideo wielokrotnie a jego ostatnie przygody (nie licząc Sherlock Holmes and the Mystery of the Frozen City na 3DS) ukazane w Testamencie Sherlocka Holmesa spotkały się z niezwykle ciepłym przyjęciem ze strony zarówno oddanych fanów, jak i graczy. Nic więc dziwnego, że firma Focus Home Interactive zdecydowała się pójść za ciosem i zapowiedziała kolejną odsłonę przygód detektywa, zatytułowaną Sherlock Holmes: Crimes and Punishments.

Do zbadania tym razem będziemy mieć aż różnych 8 zbrodni. - Nadchodzi kolejna odsłona przygód Sherlocka Holmesa – Crimes and Punishments - wiadomość - 2013-02-01
Do zbadania tym razem będziemy mieć aż różnych 8 zbrodni.

W najnowszej części zaplanowano wiele zmian, wśród których na pierwszy plan wysuwa się niewątpliwie rezygnacja z wykorzystania autorskiego silnika studia Frogwares na rzecz Unreal Engine 3. Poza tym, pozostając przy kwestiach graficznych, autorzy zdecydowali się nieco odświeżyć wizerunek detektywa wszech czasów, nadając mu o wiele bardziej współczesny wygląd. Zmianie ulegnie także sposób prowadzenia rozgrywki, akcję będziemy obserwować z perspektywy trzeciej osoby, na tryb FPP przełączymy się jedynie podczas rozwiązywania niektórych zagadek.

Nowy wizerunek Sherlocka to jedna z wielu zmian, które przyniesie kolejna odsłona serii. - Nadchodzi kolejna odsłona przygód Sherlocka Holmesa – Crimes and Punishments - wiadomość - 2013-02-01
Nowy wizerunek Sherlocka to jedna z wielu zmian, które przyniesie kolejna odsłona serii.

W Crimes and Punishments, w odróżnieniu od poprzednich części serii, rozwiążemy nie jedną, lecz aż osiem spraw. Będą to nie tylko morderstwa, lecz także porwania i zuchwałe kradzieże. W trakcie gry dokonywać będziemy mogli wyborów (także tych moralnych), które będą miały znaczny wpływ na nasze dalsze postępy, a w rezultacie doprowadzą do jednego z dwunastu różnych zakończeń. Wszystkie śledztwa mają być utrzymane w klimacie znanym z powieści Doyle’a, co sprawia że tytuł zapowiada się nader interesująco.

Nie wiadomo jeszcze nic o dokładnej dacie premiery gry, pojawiły się jedynie informacje mówiące, że produkcja ukaże się pod koniec tego roku na PC, Xboksie 360 oraz PlayStation 3. Pozostaje jedynie uzbroić się w cierpliwość i czekać na dalsze doniesienia o nowych przygodach Sherlocka Holmesa.