Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lutego 2013, 18:24

autor: eLCeBe

Football Manager 2013 najlepiej sprzedającą się grą z serii

Najnowsza odsłona najlepszego i najpopularniejszego obecnie menedżera piłkarskiego osiągnęła znaczny sukces komercyjny. Okazuje się, że wyniki sprzedaży gry zaskoczyły nawet samych twórców.

Logo Football Manager 2013 - Football Manager 2013 najlepiej sprzedającą się grą z serii - wiadomość - 2013-02-01
Logo Football Manager 2013

Football Manager 2013 sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. Według informacji z serwisu MCV poziom sprzedaży najnowszej wersji już dwukrotnie przebił wyniki, jakie osiągnęła jego poprzednia część. Dzięki temu Football Manager 2013 został najlepiej sprzedającą się grą w historii całej serii tych doskonałych menedżerów piłkarskich. Wzrost sprzedaży dotyczy zarówno wersji przeznaczonej na komputery PC, jak i mobilnej Football Manager Handheld 2013, dedykowanej mobilnym urządzeniom opartym na systemie iOS oraz konsolom Sony PSP.

Miles Jacobson, szef studia Sports Interactive, autorów serii, jest bardzo zadowolony z wyników osiągniętych przez najnowszą część flagowego dla studia projektu. Jako trzy główne powody tak dobrego wyniku Jacobson wskazuje:

  • Nowy tryb gry Classic Mode, w którym rozgrywka zabiera graczom mniej czasu
  • Zabezpieczenie antypirackie, które wciąż nie zostało złamane
  • Wzrost sprzedaży na niektórych rynkach – jak np. w Turcji
Tabelki, wykresy, statystyki – za tym szaleją fani menedżerów piłkarskich na całym świecie. - Football Manager 2013 najlepiej sprzedającą się grą z serii - wiadomość - 2013-02-01
Tabelki, wykresy, statystyki – za tym szaleją fani menedżerów piłkarskich na całym świecie.

W czasach obecnego światowego kryzysu szef Sports Interactive uważa, że takie wyniki sprzedaży są powodem do dumy dla firmy. Football Manager 2013 spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony graczy i recenzentów na całym swiecie, zbierając dobre oceny – średnia ocen w serwisie Metacritic to 86/100. Miles Jacobson stwierdził jednak, że to wciąż niezadowalający wynik i jego studio postara się, aby następna część była jeszcze lepsza i otrzymała oceny na poziomie 90/100.

Football Manager 2013 najlepiej sprzedającą się grą z serii - ilustracja #3Football Manager 2013 to najnowsza część serii gier symulujących codzienne życie menedżera klubu piłkarskiego. Producentem jest Sports Interactive, a wydawcą Sega. Premiera gry miała miejsce 2 listopada 2012 roku na całym świecie, także w Polsce, gdzie wydana została w polskiej wersji językowej (z napisami) przez CDP.pl. Zadaniem gracza jest prowadzenie wybranej przez siebie drużyny piłkarskiej – a więc ustalanie harmonogramu treningów, zarządzanie transferami, przygotowanie taktyki i wybór składu. Gra wiernie odzwierciedla zarządzanie klubem piłkarskim, za co kochają ją fani na całym świecie.