Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lutego 2013, 18:24

autor: eLCeBe

Football Manager 2013 najlepiej sprzedającą się grą z serii

Najnowsza odsłona najlepszego i najpopularniejszego obecnie menedżera piłkarskiego osiągnęła znaczny sukces komercyjny. Okazuje się, że wyniki sprzedaży gry zaskoczyły nawet samych twórców.

Logo Football Manager 2013 - Football Manager 2013 najlepiej sprzedającą się grą z serii - wiadomość - 2013-02-01
Logo Football Manager 2013

Football Manager 2013 sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. Według informacji z serwisu MCV poziom sprzedaży najnowszej wersji już dwukrotnie przebił wyniki, jakie osiągnęła jego poprzednia część. Dzięki temu Football Manager 2013 został najlepiej sprzedającą się grą w historii całej serii tych doskonałych menedżerów piłkarskich. Wzrost sprzedaży dotyczy zarówno wersji przeznaczonej na komputery PC, jak i mobilnej Football Manager Handheld 2013, dedykowanej mobilnym urządzeniom opartym na systemie iOS oraz konsolom Sony PSP.

Miles Jacobson, szef studia Sports Interactive, autorów serii, jest bardzo zadowolony z wyników osiągniętych przez najnowszą część flagowego dla studia projektu. Jako trzy główne powody tak dobrego wyniku Jacobson wskazuje:

  • Nowy tryb gry Classic Mode, w którym rozgrywka zabiera graczom mniej czasu
  • Zabezpieczenie antypirackie, które wciąż nie zostało złamane
  • Wzrost sprzedaży na niektórych rynkach – jak np. w Turcji
Tabelki, wykresy, statystyki – za tym szaleją fani menedżerów piłkarskich na całym świecie. - Football Manager 2013 najlepiej sprzedającą się grą z serii - wiadomość - 2013-02-01
Tabelki, wykresy, statystyki – za tym szaleją fani menedżerów piłkarskich na całym świecie.

W czasach obecnego światowego kryzysu szef Sports Interactive uważa, że takie wyniki sprzedaży są powodem do dumy dla firmy. Football Manager 2013 spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony graczy i recenzentów na całym swiecie, zbierając dobre oceny – średnia ocen w serwisie Metacritic to 86/100. Miles Jacobson stwierdził jednak, że to wciąż niezadowalający wynik i jego studio postara się, aby następna część była jeszcze lepsza i otrzymała oceny na poziomie 90/100.

Football Manager 2013 najlepiej sprzedającą się grą z serii - ilustracja #3Football Manager 2013 to najnowsza część serii gier symulujących codzienne życie menedżera klubu piłkarskiego. Producentem jest Sports Interactive, a wydawcą Sega. Premiera gry miała miejsce 2 listopada 2012 roku na całym świecie, także w Polsce, gdzie wydana została w polskiej wersji językowej (z napisami) przez CDP.pl. Zadaniem gracza jest prowadzenie wybranej przez siebie drużyny piłkarskiej – a więc ustalanie harmonogramu treningów, zarządzanie transferami, przygotowanie taktyki i wybór składu. Gra wiernie odzwierciedla zarządzanie klubem piłkarskim, za co kochają ją fani na całym świecie.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Football Manager 2013

Football Manager 2013