Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2009, 13:55

autor: Cairine

Ujawniono gwiazdy angielskiej obsady gry Dragon Age: Początek

Właśnie ujawnione zostały nazwiska aktorów, którzy zdecydowali się użyczyć swoich głosów na potrzeby najnowszej produkcji studia BioWare - Dragon Age: Początek. W grze usłyszymy takie gwiazdy, jak Tim Curry, Kate Mulgrew, Tim Russ, Claudia Black i Steve Valentine.

Właśnie ujawnione zostały nazwiska aktorów, którzy zdecydowali się użyczyć swoich głosów na potrzeby najnowszej produkcji studia BioWare - Dragon Age: Początek. W grze usłyszymy takie gwiazdy, jak: Tim Curry, Kate Mulgrew, Tim Russ, Claudia Black i Steve Valentine.

Ujawniono gwiazdy angielskiej obsady gry Dragon Age: Początek - ilustracja #1

Tim Curry jako premier Cherdenko w Command & Conquer: Red Alert 3.

Tim Curry (znany m.in. z The Rocky Horror Picture Show) wystąpi jako nikczemny Arl Rendon Howe. Bohater ma być czarującym i kulturalnym łotrem o niepohamowanej żądzy władzy, przy tym niewahającym się skorzystać ze swojego wdzięku, by otrzymać to, czego pragnie. Kate Mulgrew, czyli niezapomniana kapitan Kathryn Janeway z serialu Star Trek: Voyager, użyczyła swojego głosu Flemeth, matce Morrigan, potężnej i nieśmiertelnej czarownicy, mającej decydujące znaczenie w kwestii przetrwania gracza. Obydwie postacie dały aktorom możliwość wykazania się swoim talentem przy interpretacji granych bohaterów.

Polska lokalizacja Dragon Age: Początek również tworzona jest z rozmachem i będzie największym tego typu przedsięwzięciem w kraju. Do prac na rodzimą wersją językową zaangażowano ponad 80 aktorów. Polski oddział Electronic Arts podzielił się już z nami próbkami głosów, które usłyszymy w grze. W udostępnionych fragmentach usłyszeliśmy Monikę Szalaty (Morrigan), Jacka Kopczyńskiego (Alistaira) oraz Jana Kulczyckiego (Duncana). Wiadomo też, że w polskiej wersji Sten będzie mówił głosem Piotra Fronczewskiego. Dragon Age zadebiutuje na początku listopada w wersjach na PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

Warto dodać, że rodzimi gracze mają teraz niepowtarzalną okazję do przetestowania omawianej gry we własnym zakresie. Na trwającym właśnie w Łodzi konwencie miłośników fantastyki Polcon rozstawiono 15 pecetów z zainstalowaną polską wersją Dragon Age: Początek. Zagrać w nią można od dziś do najbliższej niedzieli do godziny 15:00.