Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 października 2008, 10:33

autor: vampire

Turbine zatrudni byłych pracowników Flagship Studios

O porażce Hellgate: London, a co za tym idzie również jego twórców, Flagship Studios, dowiedzieliśmy się już jakiś czas temu. Chociaż firmie nie udało się przetrwać na rynku jej byli pracownicy ponownie odnajdują swoje miejsce w branży gier.

O porażce Hellgate: London, a co za tym idzie również jego twórców, Flagship Studios, dowiedzieliśmy się już jakiś czas temu. Chociaż firmie nie udało się przetrwać na rynku jej byli pracownicy ponownie odnajdują swoje miejsce w branży gier - jak niedawno wspominaliśmy Travis Baldree i Max Schaefer założyli Runic Games, teraz natomiast okazuje się, że również Dave Brevik, Jeff Lind i Matt McKnight znajdą całkiem ciekawe zatrudnienie. Panami tymi zainteresował się deweloper Turbine, który postanowił przydzielić im ważne funkcje w swoim nowym, kalifornijskim (umiejscowionym w Redwood City) studiu - West Coast.

I tak na stanowisku dyrektora kreatywnego obsadzony zostanie Dave Brevik, współzałożyciel Flagship Studios mogący się również pochwalić siedmioletnim doświadczeniem w pracy dla Blizzarda jako jeden z dyrektorów firmy oraz prezes oddziału Blizzard North. Dyrektorem technicznym West Coast zostanie Jeff Lind, szef Ping0 i były pracownik Electronic Arts, zaangażowany w marki The Sims i The Lord of the Rings oraz Majestic. Natomiast funkcję dyrektora nowego oddziału Turbine pełnić ma Matt McKnight, który w swoim bogatym CV mógłby pochwalić się doświadczeniem na stanowiskach szefa Sniper Studios (twórców Crazy Taxi: Fare Wars) oraz dziesięcioletnim stażem w Electronic Arts, gdzie pomagał przy takich seriach jak Madden i James Bond.

Otwarcie studia West Coast jest według szefa Turbine, Jima Crowleya, początkiem planowanej rozbudowy firmy. Oddział ten będzie stanowił uzupełnienie głównego zespołu, East Coast, mającego swoją siedzibę w Westwood. Turbine znana jest przede wszystkim miłośnikom MMO, w końcu to dzięki niej możemy zagrać w Dungeons & Dragons Online: Stormreach oraz The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar. Obecnie firma przygotowuje tego typu produkcję przeznaczoną na konsole, a już niedługo (18 listopada) wyda również pierwsze rozszerzenie do sieciowego Władcy Pierścieni o podtytule Mines of Moria.

gry