Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2014, 09:15

autor: Adrian Werner

Titanfall bez mikropłatności i z rychłą premierą pecetowej bety

W sieci pojawiły się informacje, według których beta testy pecetowej wersji Titanfall mogą ruszyć już wkrótce. Ponadto twórcy zapowiedzieli, że w grze nie znajdziemy żadnych mikropłatności.

Zrzut ekranu będący źródłem najnowszych spekulacji. - Titanfall bez mikropłatności i rychłą premierą pecetowej bety - wiadomość - 2014-01-25
Zrzut ekranu będący źródłem najnowszych spekulacji.

W zeszłym tygodniu ruszyły zamknięte testy wersji alfa strzelanki Titanfall, czyli jednak z najbardziej oczekiwanych gier tego roku. Obecnie biorą w niej udział jednak wyłącznie posiadacze konsol Xbox One. Okazuje się, że już wkrótce mogą do nich dołączyć gracze pecetowi. Źródłem tych informacji jest usługa Origin należąca do firmy Electronic Arts, czyli wydawcy Titanfall. Na stronie serwisu poświęconej preorderowi tego tytułu znalazła się informacja, według której już wkrótce ruszy beta i dołączyć do niej będą mogli pecetowcy. Fragment ten szybko został usunięty, ale mleko już się rozlało, gdyż jeden z użytkowników zdążył wcześniej zrobić screena ekranu. Oczywiście, zarówno Electronic Arts jak i studio Respawn Entertainment odmówiły zdradzenia jakichkolwiek konkretów, ale wydawca potwierdził, że choć nie ustalono jeszcze oficjalnej daty startu testów wersji komputerowej, to nie będziemy musieli długo czekać.

Spekulacje na temat rychłego uruchomienia bety w wydaniu pecetowym nie są jedynymi wieściami związanymi z tym projektem, jakie pojawiły w ostatnich godzinach. W odpowiedzi na pytanie jednego z fanów, na oficjalnym koncie Twitter studia Respawn Entertainment pojawiła się bowiem informacja, że w grze nie są przewidziane żadne mikropłatności. Twórcy odmówili natomiast jakiegokolwiek komentarza dotyczącego ewentualnej przepustki sezonowej. Trudno jednak sobie wyobrazić, aby projekt nie doczekał się przynajmniej kilku DLC.

  1. Titanfall – galeria screenów z wersji alfa
  2. Oficjalna strona gry Titanfall
  3. Graliśmy w Titanfall - kolosalnie dobry multiplayer na targach gamescom 2013

Titanfall bez mikropłatności i rychłą premierą pecetowej bety - ilustracja #2

Titanfall to debiutancki projekt zespołu Respawn Entertainment, czyli nowego studia założonego przez ojców cyklu Call of Duty. Gra nie zaoferuje kampanii solo i zamiast tego skoncentruje się wyłącznie na starciach wieloosobowych. Weźmie w nich udział maksymalnie dwunastu graczy, którzy pokierują postaciami wyposażonymi w plecaki odrzutowe oraz potrafiącymi również pilotować niewielkie mechy.

Przypomnijmy na koniec, że Titanfall powstaje z myślą o komputerach PC oraz konsolach Xbox One i Xbox 360, a europejska premiera nastąpi 13 marca tego roku.