Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 grudnia 2021, 20:37

Titanfall znika ze sprzedaży

Respawn ogłosiło, że wycofuje ze sprzedaży Titanfall. Gra ma zniknąć ze sklepów do 1 marca 2022 roku.

W skrócie:

  1. studio Respawn ogłosiło, że Titanfall zostanie wycofany ze sprzedaży i abonamentów do 1 marca;
  2. po tym dniu serwery gry nadal mają działać.

Ostatnie miesiące były dla Titanfalla wyjątkowo trudne – z powodu ataków hakerskich produkcja jest praktycznie niegrywalna. Teraz jej historia powoli dobiega końca. Studio Respawn Entertainment ogłosiło bowiem zakończenie wsparcia dla tytułu.

Jak wynika z oficjalnego komunikatu, Titanfall będzie stopniowo wycofywany ze sprzedaży oraz usuwany z abonamentów. Cały proces ma się skończyć 1 marca 2022 roku. Po tym dniu dedykowane serwery nadal będą działać, więc osoby, które zakupiły tytuł, nie stracą możliwości grania weń.

Jednocześnie deweloperzy podkreślili, że marka Titanfall jest „rdzeniem ich DNA” i będzie nadal rozwijania. Nie wiadomo jednak, czy chodzi o kolejne aktualizacje do Apex Legends, czy też o nowe odsłony cyklu.

Titanfall znika ze sprzedaży - ilustracja #1
Źródło: https://twitter.com/Respawn/status/1466097260836519938

Warto tutaj wspomnieć, że stan Titanfalla jest na tyle zły, iż społeczność związana z tym tytułem zdecydowała się przeprowadzić atak hakerski na inną produkcję Respawn – Apex Legends. Jak się okazuje, akcja ta nie przyniosła efektu i zamiast oczekiwanych napraw gracze otrzymają całkowite wygaszenie wsparcia ze strony twórców.

Trzeba jednak przyznać, że taka decyzja nie jest czymś specjalnie zaskakującym. Jak bowiem wiadomo, w ostatnim czasie przy grach z serii pracowały maksymalnie dwie osoby.

  1. Titanfall - poradnik do gry