Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 grudnia 2021, 21:21

autor: Entelarmer

Do Battlefield 2042 zmierza wielka aktualizacja i tygodniowe misje

Battlefield 2042 wkrótce otrzyma pokaźny pakiet poprawek i usprawnień. Update #3 wprowadzi też tygodniowe misje oraz nowości w Battlefield Portal.

W SKRÓCIE:
  1. 2 grudnia o godzinie 9:00 czasu polskiego Battlefield 2042 otrzyma Update #3;
  2. będzie to największa z dotychczasowych łatek gry: twórcy obiecują ponad 150 poprawek związanych z samymi mapami, a także sporo innych usprawnień i usuniętych błędów;
  3. ponadto patch doda nowe opcje w trybie Battlefield Portal, w tym Vehicle Team Deathmatch.

Po niedawnym debiucie tzw. Update #2 studio DICE jutro wypuści kolejną aktualizację gry Battlefield 2042. Nie podano jeszcze jej rozmiaru na poszczególnych platformach, ale za to otrzymaliśmy pełną listę zmian. Wiemy też, o jakiej dokładnie porze patch trafi do BF2042. Update #3 zostanie udostępniony na wszystkich platformach 2 grudnia o godzinie 9:00 czasu polskiego. Twórcy nie przewidują wyłączenia serwerów przed debiutem aktualizacji.

W temacie nowości wspomniano o wprowadzeniu tygodniowych misji w Battlefieldzie 2042. Co siedem dni pojawią się trzy zadania, za wykonanie których zostaniemy nagrodzeni punktami doświadczenia. Jeśli wykonamy je wszystkie przed pojawieniem się nowych misji, otrzymamy unikatowy przedmiot kosmetyczny w grze.

Jednakże to nie tego typu nowinki, lecz usunięte niedoróbki są najważniejszą częścią nowej aktualizacji. Uwzględniają one ponad 150 poprawek dla samych map, związanych z wykrywaniem kolizji obiektów, pojawianiem się graczy etc. Update #3 naprawi też rozmaite usterki w działaniu broni (m.in. zmniejszy skuteczność karabinu snajperskiego NWT-50 przeciwko pojazdom), specjalistów (w tym okazjonalną niską jakość animacji przy patrzeniu z większego dystansu), oprawy audiowizualnej itd.

Prócz wyeliminowania błędów twórcy przygotowali usprawnienia zwiększające komfort z obcowania z grą (czyli QoL a. Quality of Life). Interfejs w trakcie rozgrywki został zmodyfikowany, by wyeliminować zbytnie „zatłoczenie” i nieczytelność ekranu. Tu i ówdzie poprawiono też sposób, w jaki BF2042 informuje graczy o wydarzeniach lub dostępnych opcjach. Dotyczy to choćby menu Kolekcji: twórcy obiecują, że od jutra personalizacja wyposażenia będzie wymagała znacznie mniej kliknięć niż obecnie.

Update #3 przyniesie także usprawnienia modułu Battlefield Portal. Osoby lubujące się w tworzeniu własnych trybów rozgrywki otrzymają m.in. uproszczone menu ustawień serwera oraz nowe szablony. Ponadto w grze pojawi się nowy „oficjalny tryb” Vehicle Team Deathmatch, zgodnie z nazwą pozwalający na przeprowadzenie drużynowych bitew z udziałem (tylko?) pojazdów.

Jak widać, zmian i poprawek nie brakuje, co daje nadzieję na przynajmniej częściowe naprawienie Battlefielda 2042. Oczywiście o znaczeniu tych usprawnień będziemy mogli się przekonać dopiero po debiucie Update #3.