Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2021, 11:26

DICE naprawia Battlefield 2042; pierwsza z aktualizacji już jutro

Twórcy gry Battlefield 2042 zapowiedzieli zmiany, których od dłuższego czasu domagają się gracze. Poprawiony zostanie między innymi rozrzut pocisków.

W SKRÓCIE:
  • DICE zapowiedziało dwie ważne aktualizacje dla Battlefielda 2042.
  • Pierwsza zadebiutuje już jutro i ograniczy nadmierny rozrzut pocisków.
  • Druga wprowadzi znacznie więcej zmian i pojawi się w pierwszej połowie grudnia.

Battlefield 2042 zmaga się z wieloma problemami. Gra nie jest tytułem, jakiego oczekiwali gracze, a sieć zalała fala narzekań. Twórcy postanowili odpowiedzieć na nie szybkimi aktualizacjami, z których pierwsza ukaże się już jutro. Wprowadzi ona do gry zmiany, których od kilku dni domagają się fani.

Patch oznaczony jako Update #2 naprawi między innymi błędy związane z modelem strzelania. Twórcy ograniczą chociażby zbyt duży rozrzut niektórych broni, który sprawiał, że gracze nie ufali celownikom. Pociski nie powinny już latać dookoła naszych przeciwników, gdy mamy ich na muszce. Ponadto nerfa doświadczy PP-29, który okazał się stanowczo zbyt efektywnym SMG.

Lepiej zbalansowane zostaną także statystyki niektórych pojazdów. Mowa tu przede wszystkim o poduszkowcu LCAA Hovercraft, który zdążył stać się memem ze względu na swoją efektywność w rozjeżdżaniu całych grup przeciwników. Zmiany dotkną także helikopter MD540 Nightbird, którego działka 20mm nie będą zadawać już tak dużych obrażeń obszarowych.

Ponadto nadchodząca aktualizacja usunie z gry niektóre wybitnie frustrujące błędy. W końcu możliwe będzie reanimowanie sojuszników, którzy zginęli obok ścian lub innych kłopotliwych obiektów. Udoskonalony zostanie także system ochrony gracza w trakcie respawnu.

O wiele więcej zmian czeka nas w grudniu. W pierwszej połowie przyszłego miesiąca udostępniona zostanie zdecydowanie obszerniejsza aktualizacja, oznaczona jako Update #3. Zawierać ona będzie całą masę poprawek bugów, glitchów i nowych ulepszeń spod znaku quality of life.

Same mapy spotka ponad 150 małych poprawek, które dotyczyć będą błędów graficznych, problemów ze spawnowaniem czy systemem kolizji. Wyeliminowane zostaną bugi towarzyszące korzystaniu z niektórych maszyn. Obniżona zostanie także efektywność karabinu NTW-50, który okazał się jedną z broni idealnych do zwalczania pojazdów.

Duże zmiany dotkną także interfejs. HUD będzie teraz pokazywał wiele przydatnych informacji, których niektórym graczom wyjątkowo brakowało. W grze pojawi się między innymi specjalna ikona, która wskaże wszystkich sojuszników w promieniu 50 metrów, mogących nas reanimować. Podobnie rozwiązano kwestię braku amunicji. Gdy zużyjemy wszystkie naboje, to na ekranie zobaczymy wskaźniki kierujące nas do żołnierzy, którzy będą w stanie podzielić się zaopatrzeniem.

Poprawki czekają również wszystkich specjalistów dostępnych w grze. Każdy z nich w mniejszym lub większym stopniu wymaga dopracowania. W większości przypadków chodzi o skuteczność ich umiejętności. Ponadto o wiele efektywniej funkcjonować mają także boty. Update #3 sprawi, że będą one zachowywać się bardziej inteligentnie zarówno w zakresie walki, jak i kierowania pojazdami.

W grze pojawią się także zmiany, które ucieszą fanów trybu Portal. Do Battlefielda 2042 trafią m.in. nowe szablony trybów, takich jak Vehicle Team Deathmatch czy Infekcja, a do edytora nowe zasady, mające pozwolić na tworzenie jeszcze bardziej unikalnych wariantów rozgrywki.

To tylko mały wycinek wszystkich zmian, których w grudniu doczeka się gra. Obszerną listę poprawek znajdziecie na oficjalnej stronie. Po jej przeczytaniu pozostaje zaś uzbroić się w cierpliwość i liczyć, że obie z zapowiedzianych aktualizacji rzeczywiście ulepszą doświadczenia graczy.