Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 stycznia 2014, 08:12

The Wolf Among Us - drugi epizod zadebiutuje w pierwszym tygodniu lutego

Studio Telltale Games ujawniło, że drugi epizod przygodówki The Wolf Among Us – zatytułowany Smoke and Mirrors – zadebiutuje w pierwszym tygodniu lutego. Przy okazji obiecano również, że na kolejne części gry nie będziemy musieli czekać tak długo jak na drugą.

Od premiery pierwszego epizodu przygodówki point’n’click The Wolf Among Us minęły już trzy miesiące – więcej, niż trzeba było czekać na którąkolwiek część The Walking Dead: Season One – i z pewnością niejednemu graczowi dało się we znaki zniecierpliwienie. Na szczęście studio Telltale Games w końcu ogłosiło, kiedy możemy spodziewać się kolejnego rozdziału przygód Bigby’ego Wolfa – premiera Smoke and Mirrors (bo taki tytuł nosi drugi epizod) nastąpi w pierwszym tygodniu lutego, czyli za niecały miesiąc. Przy okazji deweloper wytłumaczył się z tak długiej przerwy między terminami wydania dwóch kolejnych części gry.

Bigby Wolf czeka już trzy miesiące, by wrócić na nasze ekrany. Pewnie nie on jeden jest wkurzony. - The Wolf Among Us - drugi epizod zadebiutuje w pierwszym tygodniu lutego - wiadomość - 2014-01-15
Bigby Wolf czeka już trzy miesiące, by wrócić na nasze ekrany. Pewnie nie on jeden jest wkurzony.

”Bardzo martwi nas znaczne opóźnienie tego epizodu” – napisano na oficjalnym forum dyskusyjnym na stronie Telltale Games – „ale wyniknęło ono z tego, że kilka rzeczy naraz obróciło się przeciwko nam (nie wspominając o świętach Bożego Narodzenia, które nadarzyły się po drodze). Nie będę zagłębiał się w szczegóły, lecz obsuwa wyniknęła ze szczególnego zbiegu okoliczności i nie spodziewamy się, żeby coś takiego miało powtórzyć się z resztą sezonu The Wolf Among Us.”

Jeżeli powyższa deklaracja ma oznaczać powrót do normy wypracowanej przy okazji wspomnianego pierwszego sezonu The Walking Dead, na trzeci i kolejne epizody omawianej gry powinniśmy czekać nie dłużej niż po dwa miesiące.

The Wolf Among Us - drugi epizod zadebiutuje w pierwszym tygodniu lutego - ilustracja #2Pierwszy fragment The Wolf Among Us zadebiutował 11 października 2013 roku (a przynajmniej wersje na komputery osobiste i konsolę Xbox 360). W grze zastosowano bliźniacze mechanizmy rozgrywki w stosunku do uznanego The Walking Dead – zatem ponownie otrzymaliśmy przygodówkę typu point’n’click z naciskiem położonym na podejmowanie niejednoznacznych moralnie wyborów. Tym razem opowieść stanowi adaptację komiksów z serii Fables (w naszym kraju znanego jako Baśnie), toteż mamy do czynienia z mroczną opowieścią o postaciach z bajek, które muszą egzystować w naszej brutalnej rzeczywistości, unikając zdemaskowania swojej prawdziwej natury.