Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lutego 2014, 09:59

autor: Góral

The Wolf Among Us - drugi epizod zadebiutuje 4 lutego na PC i 5 lutego na PlayStation 3 oraz Xboksie 360

Wyczekiwany od kilku miesięcy (pierwszy odcinek zadebiutował w październiku 2013 roku) drugi epizod przygodówki The Wolf Among Us ukaże się 4 lutego na komputerach PC i PlayStation 3 (tylko w USA). 5 lutego produkcja pojawi się w europejskiej wersji PlayStation Store, a także w ramach usługi Xbox Live na konsoli Xbox 360.

Studio Telltale Games ujawniło w serwisie społecznościowym Twitter datę premiery drugiego epizodu gry przygodowej The Wolf Among Us. Tytuł ukaże się na komputerach osobistych (Windows i Mac OS) oraz konsoli PlayStation 3 w Stanach Zjednoczonych 4 lutego, a dzień później trafi do europejskich użytkowników PlayStation Network (PS3) i posiadaczy konsoli Xbox 360 na całym świecie. Jednocześnie zaznaczono, że w tym samym tygodniu projekt zawita na urządzeniach działających pod kontrolą systemu operacyjnego iOS. Oznacza to, że deweloper dotrzymał danego wcześniej słowa, ale złamał obietnice mówiące o jednomiesięcznych odstępach pomiędzy kolejnymi odcinkami, gdyż pierwszy zadebiutował w październiku 2013 roku, czyli cztery miesiące temu.

The Wolf Among Us - drugi epizod zadebiutuje 4 lutego na PC i 5 lutego na PlayStation 3 oraz Xboksie 360 - ilustracja #1

W tym momencie warto przypomnieć, że deweloperzy ze studia Telltale Games mają teraz ręce pełne roboty. Twórcy jednocześnie pracują przy The Wolf Among Us, The Walking Dead: Season Two, Game of Thrones: A Telltale Games Series oraz Tales from the Borderlands. Możliwe więc, że sytuacja z długim czasem oczekiwania na kolejne odcinki TWAU nie ulegnie zmianie i kolejny epizod przygodówki opartej na komiksie Fables zobaczymy dopiero w okolicach czerwca. Miejmy nadzieję, że nadmiar pracy nie wpłynie jednak na jakość tworzonych gier.

The Wolf Among Us to przygodówka point-and-click oparta na serii komiksowej Fables. Historia opowiada o przygodach Bigby Wolfa (Zły Wilk) – szeryfa, który robi co może, by utrzymać porządek w społeczności baśniowych postaci. Uciekły one ze swoich rodzimych krain do prawdziwego świata, ukrywając się wśród ludzi w Nowym Jorku.