Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lipca 2014, 10:28

The Wolf Among Us – znamy datę premiery ostatniego epizodu pierwszego sezonu

Studio Telltale Games poinformowało, kiedy doczekamy się premiery piątego (ostatniego) epizodu pierwszego sezonu gry The Wolf Among Us. Posiadacze pecetów dostaną go w swoje ręce 8 lipca, natomiast europejscy właściciele konsol Xbox 360 i PlayStation 3 będą musieli poczekać dzień dłużej. Przy okazji opublikowano też zwiastun nowego odcinka.

Niebawem czeka nas finał pierwszego sezonu The Wolf Among Us. Wy też jesteście wkurzeni?

The Wolf Among Us w skrócie:
  • Producent: Telltale Games
  • Gatunek: przygodówka
  • Platformy sprzętowe: PC, X360, PS3 (w przyszłości również XOne, PS4, PS Vita)
  • Termin premiery (epizod I): 11 października 2013
  • Nasza ocena: brak (pojawi się po wydaniu całego sezonu)

Pierwszy odcinek The Wolf Among Us pojawił się na rynku w październiku ubiegłego roku i chociaż na następny epizod kazano nam czekać aż cztery miesiące, zaraz potem studio Telltale Games wzięło się w garść, przygotowując kolejne fragmenty opowieści w coraz mniejszych odstępach, nie przekraczających dwóch miesięcy. Zgodnie z wczorajszą informacją, deweloper utrzyma ten trend do końca pierwszego sezonu, jako że piąty (finałowy) odcinek zadebiutuje sześć tygodni po swoim poprzedniku. Mówiąc konkretniej, The Wolf Among Us: Cry Wolf trafi w ręce pecetowców 8 lipca, podczas gdy posiadacze konsol Xbox 360 i PlayStation 3 będą musieli poczekać dzień dłużej (dotyczy to tylko Europy, bo właściciele konsoli firmy Sony z Ameryki Północnej też zagrają 8 lipca). Z jeszcze jednym dniem zwłoki muszą liczyć się użytkownicy urządzeń mobilnych. Poniżej znajdziecie świeży zwiastun piątego epizodu, natomiast jeszcze niżej zamieszczamy krótką notkę na temat tego, co nas czeka w Cry Wolf, więc nie przesuwajcie ekranu za daleko, jeśli lękacie się spoilerów.

”Podążając krwawym tropem morderstwa i korupcji, Bigby staje do konfrontacji z potężnym przeciwnikiem: mroczną siłą, która żywi się desperacją obskurnego podbrzusza Fabletown. I kiedy ukryta prawda wychodzi na jaw w trzymającym w napięciu zwieńczeniu [pierwszego] sezonu The Wolf Among Us, musisz zadecydować, czym dokładnie jest sprawiedliwość.”

Na koniec przypominam, że wraz z wydaniem piątego epizodu możecie spodziewać się uzupełnienia naszej recenzji i wystawienia w końcu grze podsumowującej oceny. Warto też wspomnieć, że w nadchodzących miesiącach The Wolf Among Us trafi na kolejne platformy sprzętowe – konsole Xbox One, PlayStation 4 i PlayStation Vita.

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej