Studio Telltale Games poinformowało, kiedy doczekamy się premiery piątego (ostatniego) epizodu pierwszego sezonu gry The Wolf Among Us. Posiadacze pecetów dostaną go w swoje ręce 8 lipca, natomiast europejscy właściciele konsol Xbox 360 i PlayStation 3 będą musieli poczekać dzień dłużej. Przy okazji opublikowano też zwiastun nowego odcinka.
Pierwszy odcinek The Wolf Among Us pojawił się na rynku w październiku ubiegłego roku i chociaż na następny epizod kazano nam czekać aż cztery miesiące, zaraz potem studio Telltale Games wzięło się w garść, przygotowując kolejne fragmenty opowieści w coraz mniejszych odstępach, nie przekraczających dwóch miesięcy. Zgodnie z wczorajszą informacją, deweloper utrzyma ten trend do końca pierwszego sezonu, jako że piąty (finałowy) odcinek zadebiutuje sześć tygodni po swoim poprzedniku. Mówiąc konkretniej, The Wolf Among Us: Cry Wolf trafi w ręce pecetowców 8 lipca, podczas gdy posiadacze konsol Xbox 360 i PlayStation 3 będą musieli poczekać dzień dłużej (dotyczy to tylko Europy, bo właściciele konsoli firmy Sony z Ameryki Północnej też zagrają 8 lipca). Z jeszcze jednym dniem zwłoki muszą liczyć się użytkownicy urządzeń mobilnych. Poniżej znajdziecie świeży zwiastun piątego epizodu, natomiast jeszcze niżej zamieszczamy krótką notkę na temat tego, co nas czeka w Cry Wolf, więc nie przesuwajcie ekranu za daleko, jeśli lękacie się spoilerów.
”Podążając krwawym tropem morderstwa i korupcji, Bigby staje do konfrontacji z potężnym przeciwnikiem: mroczną siłą, która żywi się desperacją obskurnego podbrzusza Fabletown. I kiedy ukryta prawda wychodzi na jaw w trzymającym w napięciu zwieńczeniu [pierwszego] sezonu The Wolf Among Us, musisz zadecydować, czym dokładnie jest sprawiedliwość.”
Na koniec przypominam, że wraz z wydaniem piątego epizodu możecie spodziewać się uzupełnienia naszej recenzji i wystawienia w końcu grze podsumowującej oceny. Warto też wspomnieć, że w nadchodzących miesiącach The Wolf Among Us trafi na kolejne platformy sprzętowe – konsole Xbox One, PlayStation 4 i PlayStation Vita.
Więcej:Nowości na Steam. Na ten horror science fiction czekaliśmy 13 lat

Autor: Krzysztof Mysiak
Z GRYOnline.pl związany od 2013 roku, najpierw jako współpracownik, a od 2017 roku – członek redakcji, znany także jako Draug. Obecnie szef Encyklopedii Gier. Zainteresowanie elektroniczną rozrywką rozpalił w nim starszy brat – kolekcjoner gier i gracz. Zdobył wykształcenie bibliotekarza/infobrokera – ale nie poszedł w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni. Zanim w 2020 roku przeniósł się z Krakowa do Poznania, zdążył zostać zapamiętany z bywania na tolkienowskich konwentach, posiadania Subaru Imprezy i wywijania mieczem na firmowym parkingu.