Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lipca 2014, 11:47

autor: Marcin "Sarge" Skierski

The Wolf Among Us - premiera piątego epizodu. Gra o 50% taniej na Steamie

Studio Telltale Games udostępniło ostatni epizod gry przygodowej The Wolf Among Us. Piąty odcinek o nazwie Cry Wolf mogą już pobierać posiadacze PC i Xboksa 360, po południu to samo zrobią właściciele PlayStation 3, a do jutra poczekać muszą użytkownicy urządzeń mobilnych z systemem iOS.

Wczoraj w usłudze Steam zadebiutował piąty i zarazem ostatni epizod gry The Wolf Among Us, który dzisiaj ma swoją premierę także na Xbox Live oraz PlayStation Network. Jedynie posiadacze urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym iOS muszą poczekać do jutra. Odcinek zatytułowany Cry Wolf stanowi zwieńczenie całej historii. Oznacza to, że kupując obecnie The Wolf Among Us otrzymacie dostęp do całej zawartości i fabuły tej przygodówki (chyba, że zdecydujecie się na zakup pojedynczych rozdziałów). Dotychczas gracze musieli czekać na premiery kolejnych epizodów, które kontynuowały wątek fabularny z poprzednich odcinków, niczym w typowym serialu. Osoby preferujące poznanie całej historii za jednym podejściem mają więc teraz idealną okazję, by rozpocząć swoją przygodę z produkcją studia Telltale Games.

The Wolf Among Us znajduje się obecnie w promocji na Steamie w ramach akcji „Szaleństwo w środku tygodnia”. Pakiet wszystkich pięciu epizodów można znaleźć w tej usłudze o 50% taniej za 11,49 euro (ok. 48 zł). Specjalna oferta zakończy się 11 lipca o godzinie 19:00. Choć cena jest kusząca, to warto przypomnieć, że w zeszłym miesiącu w ramach letniej wyprzedaży na Steamie przygodówkę można było nabyć o 66% taniej za 7,81 euro (ok. 32 zł). Na PlayStation Network oraz Xbox Live promocja nie obowiązuje – Season Pass do gry kosztuje tam odpowiednio 79 zł i 54,99 zł.

The Wolf Among Us to pięcioodcinkowa gra przygodowa autorstwa studia Telltale Games, będąca prequelem dla serii komiksów Baśnie (ang. Fables). Wcielamy się w niej w Złego Wilka, który w ludzkiej postaci dba o interesy społeczności Baśniowców mieszkających w prawdziwym świecie. W trakcie rozgrywki spotykamy wiele postaci znanych z komiksu, takich jak Królewna Śnieżka, Ichabod Crane czy drwal z bajki o Czerwonym Kapturku.