Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lipca 2014, 12:39

autor: Góral

Fortnite - obejrzyj rozgrywkę z nowej strzelanki firmy Epic Games

Opublikowano nowy materiał wideo z rozgrywką z gry TPP Fortnite. Możemy na nim obejrzeć zarówno walkę, jak i zbieranie surowców oraz tworzenie budowli. Jednocześnie poznaliśmy szczegóły dotyczące elementów oferowanych w ramach mikropłatności.

Zapowiedziane w 2011 roku Fortnite od studia Epic Games doczekało się nagrania z fragmentami rozgrywki, prezentującego różne elementy zabawy – od zbierania surowców, przez budowanie, aż po walkę z hordami przeciwników. Jednocześnie w sieci pojawiły się zapowiedzi najważniejszych branżowych serwisów, które miały okazję przetestować nowy projekt uznanego dewelopera. O wielu szczegółach wiemy już od kilku miesięcy, ale warto bliżej przyjrzeć się systemowi free-to-play, na którym opierać ma się Fortnite.

Fortnite – system free-to-play:
  • Produkcja umożliwi granie bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów
  • Twórcy za prawdziwe pieniądze oferować mają paczki kart ze schematami przedmiotów i broni, służące do ich wytwarzania. Tego typu instrukcje będzie można także zdobyć podczas rozgrywki

Według ujawnionych informacji, Epic Games zamierza zastosować rozwiązanie podobne do tego, co wykorzystuje się w trybach typu „Ultimate Team” znanych z gier sportowych. Oczywiście deweloper nie zamierza sprzedawać piłkarzy, ale zaoferuje specjalne paczki z kartami, w których znajdą się różne ulepszenia oraz schematy, niezbędne do wytwarzania przedmiotów, w tym także broni. Tego typu instrukcje zdobędziemy również podczas zabawy, ale wydając pieniądze, zwiększymy szanse na zgarnięcie fajnego wynalazku.

Od razu trzeba napomknąć, że posiadając schemat, da się wytwarzać dany przedmiot lub broń bez żadnych ograniczeń. Ponadto stworzone narzędzie można sprezentować innemu graczowi, ale trzeba pamiętać, że będzie miało ono ograniczoną trwałość. Poza tym Epic Games zapewniło, że rdzeń rozgrywki nie będzie skażony systemem free-to-play.

Fortnite - obejrzyj rozgrywkę z nowej strzelanki firmy Epic Games - ilustracja #2Fortnite to trzecioosobowa gra akcji od studia Epic Games, będąca mieszanką gatunków tower defense, survival i strzelanki. W produkcji wcielimy się w bohaterów walczących z potworami. Ich ataki będziemy odpierać nocami, a w ciągu dnia zajmiemy się zbieraniem surowców, budowaniem, zastawianiem pułapek oraz wytwarzaniem broni i przedmiotów. Na oficjalnej stronie produkcji cały czas można zapisywać się do alfa testów, które rozpoczną się prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

Fortnite umożliwi zastawianie pułapek. - Fortnite - obejrzyj rozgrywkę z nowej strzelanki firmy Epic Games - wiadomość - 2014-07-09
Fortnite umożliwi zastawianie pułapek.
W Fortnite nie zabraknie dużych przeciwników. - Fortnite - obejrzyj rozgrywkę z nowej strzelanki firmy Epic Games - wiadomość - 2014-07-09
W Fortnite nie zabraknie dużych przeciwników.