Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2014, 10:16

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

The Beggar's Opera - imponujący zwiastun od studia Ninja Theory

W sieci pojawił się zwiastun tajemniczego projektu, przygotowany przez studio Ninja Theory (autorzy m.in. Heavenly Sword, Enslaved: Odyssey to the West oraz DMC: Devil May Cry). Animację stworzono przy wykorzystaniu technologii Unreal Engine 4, jednak nie wiemy czy faktycznie prezentuje ona nową grę uznanego dewelopera, czy też jest to zwykłe demo technologiczne.

Do Internetu przedostał się zwiastun tajemniczej produkcji od studia Ninja Theory, stworzony dzięki wczesnej wersji technologii Unreal Engine 4. Nagranie pojawiło się najpierw na usuniętej już podstronie na oficjalnej witrynie dewelopera. Jednak w sieci nic nie ginie i wideo zatytułowane The Beggar's Opera krąży już w serwisie YouTube (do obejrzenia poniżej) i nie tylko (znajdziecie je także m.in. w tym miejscu). Co ciekawe, screeny pochodzące z dzisiejszego nagrania mogliśmy obejrzeć niemal rok temu, kiedy to w Internecie pojawiły się pierwsze materiały graficzne z rzekomo nowego projektu studia Ninja Theory. Wciąż nie wiemy jednak, czy animacja jest zwykłą pokazówką umiejętności deweloperów, czy też jest to zapowiedź pełnoprawnej produkcji.

Plotki głoszące nadejście kolejnej gry tego dewelopera krążą w zasadzie od momentu premiery DMC: Devil May Cry. Studio w międzyczasie wydało Fightback na urządzenia mobilne, ale z zamieszczonych w zeszłym roku ogłoszeń wynika, że firma tworzy wysokobudżetowy projekt klasy AAA, którym być może będzie to, co możemy obejrzeć dzisiaj. Niestety obecnie nie posiadamy żadnych pewnych informacji. Być może studio Ninja Theory ujawni coś podczas tegorocznych targów E3, które odbędą się w dniach 10 – 12 czerwca.

The Beggar's Opera - imponujący zwiastun nowego projektu Ninja Theory - ilustracja #1Ninja Theory to niezależny, brytyjski deweloper gier wideo, który zasłynął kilkoma znaczącymi produkcjami. Pierwszym projektem, stworzonym jeszcze pod nazwą Just Add Monsters, było Kung Fu Chaos na konsolę Xbox. W 2007 roku firma wypuściła slasher Heavenly Sword na PlayStation 3, a w późniejszych latach wydano Enslaved: Odyssey to the West oraz DMC: Devil May Cry. Wszystkie te tytuły okazały się bardzo dobrymi produkcjami, jednak żadna z nich może się pochwalić świetnymi wynikami sprzedaży. Przygody Nariko w ciągu paru lat dotarły do około 1,5 mln osób i nie przyniosły zysków. Druga z wymienionych, w kilka miesięcy po premierze nie zagościła w domach nawet 800 tys. graczy, a odświeżony Dante zanotował „solidny” występ, sprzedając się w niecałe trzy miesiące w ilości 1,1 mln egzemplarzy.