Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lipca 2013, 18:11

autor: qjin

Nowa gra Ninja Theory będzie miksem gatunkowym i powstaje na Unreal Engine 4?

Do sieci trafiły zrzuty z obecnie powstającego projektu studia Ninja Theory, który na razie jest owiany tajemnicą. Tytuł prawdopodobnie powstaje na silniku Unreal Engine 4 i będzie hybrydą gatunkową.

Ujęcie pochodzi z nagrania przedstawiającego osiągnięcia firmy - Nowa gra Ninja Theory będzie miksem gatunkowym i powstaje na Unreal Engine 4? - wiadomość - 2013-07-11
Ujęcie pochodzi z nagrania przedstawiającego osiągnięcia firmy

Na oficjalnej stronie internetowej studia Ninja Theory opublikowano filmik prezentujący dotychczasowe dokonania zespołu. Twórcy pokazali siedzibę firmy oraz w skrócie zaprezentowali wyprodukowane do tej pory produkcje, z DmC czy Heavenly Sword na czele. Jednakże najbardziej intrygują ujęcia prawdopodobnie z aktualnie tworzonej gry AAA (wygląda na to, że pochodzą one ze zwiastuna oraz sesji motion capture).

Klimat nowej gry studia Ninja Theory będzie ponury - Nowa gra Ninja Theory będzie miksem gatunkowym i powstaje na Unreal Engine 4? - wiadomość - 2013-07-11
Klimat nowej gry studia Ninja Theory będzie ponury
Niebieskowłose dziewczę okaże się główną bohaterką? - Nowa gra Ninja Theory będzie miksem gatunkowym i powstaje na Unreal Engine 4? - wiadomość - 2013-07-11
Niebieskowłose dziewczę okaże się główną bohaterką?
Gry Ninja Theory (wcześniej Just Add Monsters):
  • Fightback (2013) – Androd, iOS
  • DMC: Devil May Cry (2013) – PC, PS3, X360
  • Enslaved: Odyssey to the West (2010) – PS3, X360
  • Heavenly Sword (2007) – PS3
  • Kung Fu Chaos (2003) – Xbox

Spodziewaliśmy się zapowiedzi nowej „dużej” gry już w kwietniu, gdyż wtedy studio ogłosiło, że szykuje świeży tytuł, którym ostatecznie okazała się produkcja free-to-play skierowana na urządzenia mobilne, zatytułowana Fightback. Ale co się odwlecze, to nie uciecze – wczoraj pojawiły się na oficjalnej stronie internetowej dewelopera nowe ogłoszenia pracy, z których treści wynika, że twórcy pracują nad jeszcze jedną grą, tym razem wysokobudżetową. Czyżby nią była ta prezentowana na filmiku promocyjnym studia?

Tutaj twórcy zaprezentowali projekt postaci w trochę lepszym świetle - Nowa gra Ninja Theory będzie miksem gatunkowym i powstaje na Unreal Engine 4? - wiadomość - 2013-07-11
Tutaj twórcy zaprezentowali projekt postaci w trochę lepszym świetle
Mamy nadzieję na nową markę... - Nowa gra Ninja Theory będzie miksem gatunkowym i powstaje na Unreal Engine 4? - wiadomość - 2013-07-11
Mamy nadzieję na nową markę...

Według doniesień, nowym projektem studia Ninja Theory jest tytuł łączący elementy bijatyki, strzelaniny i skradanki. Gra powstaje na silniku Unreal Engine 4 i udostępnione dzisiaj obrazki sugerują, że wcielimy się w niebieskowłosą niewiastę, a akcja przeniesie nas do spowitego mrokiem miasta. Pozostaje pytanie, czy będzie ona powiązana w jakimś stopniu z poprzednimi dziełami studia czy może autorzy gry nie zniechęcili się niską sprzedażą Enslaved i ciągle mają nadzieję, że nowa marka jest w stanie przykuć zainteresowanie graczy?

... bo ujęcia raczej nie przypominają żadnej z dotychczasowych gier studia (choć klimat najbardziej wskazuje na kolejne DmC) - Nowa gra Ninja Theory będzie miksem gatunkowym i powstaje na Unreal Engine 4? - wiadomość - 2013-07-11
... bo ujęcia raczej nie przypominają żadnej z dotychczasowych gier studia (choć klimat najbardziej wskazuje na kolejne DmC)

Być może w najbliższych tygodniach twórcy oficjalnie zapowiedzą, czym jest tajemniczy projekt. Wszak targi Gamescom, które odbędą się w Kolonii 21-25 sierpnia tego roku, na horyzoncie.

Nowa gra Ninja Theory będzie miksem gatunkowym i powstaje na Unreal Engine 4? - ilustracja #7Studio Ninja Theory narodziło się w 2004 roku, ale wcześniej, przez cztery lata, funkcjonowało jako Just Add Monsters. Pierwszą grą twórców było Kung Fu Chaos, gra akcji wydana w 2003 roku we współpracy z koncernem Microsoft.

Od tamtego czasu doczekaliśmy się jednego tytułu na wyłączność (Heavenly Sword dla Sony Computer Entertainment), kolejnej nowej marki (Enslaved: Odyssey to the West) wypuszczonej także na konsolę Xbox 360 oraz restartu serii Devil May Cry, który, jak możecie wyczytać z naszej recenzji, okazał się bardzo dobrą odsłoną przygód Dante’ego. Brytyjskie studio aktualnie tworzy Fightback na urządzenia mobilne oraz najprawdopodobniej świeżą markę, będącą miszmaszem gatunkowym.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.