Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 kwietnia 2013, 14:45

autor: Sarge

Wieści ze świata (Warframe, GameStick, Ninja Theory, Criterion Games) 8/4/13

Dziś piszemy m.in. o nowych projektach studiów Ninja Theory i Criterion Games, popularności otwartych beta testów strzelaniny Warframe, a także terminie wysyłki konsoli GameStick. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

DC Universe Online

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto dodatek DLC The Battle for Earth do gry DC Universe Online. Rozszerzenie możecie aktualnie nabyć 50% taniej. DLC kosztuje 4,74 euro (ok. 20 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

GameStick

Firma PlayJams ogłosiła, że konsola GameStick będzie rozsyłana dopiero pod koniec czerwca do osób, które wsparły kickstarterową akcję odpowiednią sumą pieniędzy (początkowo miało to nastąpić w kwietniu). Za to już teraz odbywa się wysyłka tzw. dev kitów, czyli zestawów deweloperskich umożliwiających twórcom przygotowywanie gier dedykowanych GameStick.

Ninja Theory

Wygląda na to, że studio Ninja Theory (DMC: Devil May Cry, Heavenly Sword) niedługo zapowie nową grę. Na Twitterze deweloper napisał: „Nie możemy się doczekać, by wkrótce pokazać Wam coś nowego”. Żadnych konkretów nie zdradzono, więc trudno spekulować, o jaki projekt może tak naprawdę chodzić.

Warframe

Studio Digital Extremes ogłosiło, że w otwartych beta testach gry Warframe wzięło udział do tej pory ponad milion osób z przeszło stu krajów. Darmowa strzelanina twórców The Darkness II weszła w tę fazę 21 marca. Premiera pełnej wersji powinna odbyć się jeszcze w tym roku.

Lifeless Planet

Niemiecki serwis gbase.ch poinformował, że gra Lifeless Planet będzie miała swoją premierę w drugim lub trzecim kwartale bieżącego roku. Oznacza to, że debiut tej nietypowej produkcji utrzymanej w klimatach science-fiction został po raz kolejny opóźniony - początkowo planowano ją wydać jeszcze w zeszłym roku.

Glacier Blast

Firma Microsoft zarejestrowała w Amerykańskim Urzędzie Patentowym nazwę Glacier Blast, odwołującą się do „oprogramowania gier wideo”. Co więcej, amerykański koncern zarezerwował nawet domenę z tym tytułem w adresie. Może to sugerować nową grę, która miałaby zostać wydana przez Microsoft. Niestety, firma jak dotąd nie skomentowała tych doniesień.

Criterion Games

Na profilu LinkedIn jednego z czołowych artystów studia Criterion Games pojawiła się informacja, że twórcy Need for Speed: Most Wanted i serii Burnout pracują nad „niezapowiedzianą grą wyścigową”. Jak to zazwyczaj w przypadku tego typu doniesień bywa, nie ma żadnych informacji na temat tajemniczego projektu.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: