Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4SwitchXONE
Okładka Lifeless Planet (PC)
OkładkaLifeless Planet (PC)

Lifeless Planet

Utrzymana w klimatach science fiction przygodowa gra akcji, opracowana przez niezależne studio Stage 2. Bohaterem Lifeless Planet jest samotny astronauta, który został wysłany do zbadania nowo odkrytej planety, gdzie zdaniem naukowców rozwinęło się życie.

Przygodowe | TPP | science fiction | crowdfunding | indie | przygodowe gry akcji | eksploracyjne

Lifeless Planet Premiera

6cze2014

PC XONE

17sie2016

PS4

6wrz2018

Switch

Lifeless Planet jest produkcją utrzymaną w klimatach science fiction, łączącą w sobie cechy gry przygodowej i gry akcji z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Jej twórcy, studio Stage 2, do tej pory działali w branży gier niezależnych. Wydanie Lifeless Planet było możliwe dzięki udanej zbiórce funduszy za pośrednictwem serwisu Kickstarter i podpisaniu umowy z firmą wydawniczą Lace Mamba Global.

Fabuła

Głównym bohaterem gry jest członek zespołu astronautów, wysłanego z misją zbadania odległej planety. Nie jest to jednak zwykłe ciało niebieskie – to rezultat wieloletnich poszukiwań astronomów i naukowców, jedno z nielicznych miejsc we wszechświecie, gdzie mogło wytworzyć się życie. Nie wszystko jednak poszło idealnie. W czasie lądowania statek kosmiczny, na pokładzie którego znajdował się zespół astronautów, uległ awarii i rozbił się na środku nieprzyjaznej i niezamieszkałej pustyni.

Gracz wyrusza na poszukiwania zaginionych członków grupy, przy okazji zwiedzając miejsce, które powinno tętnić życiem, a zamiast tego okazuje się niegościnnym pustkowiem. Fabuła staje się bardziej skomplikowana, gdy główny bohater znajduje na – wydawałoby się – niezamieszkałym obiekcie astronomicznym opuszczoną radziecką stację badawczą. Od tej pory gracz stara się rozwikłać tajemnicę zdewastowanej planety i poznać jej przeszłość, a także odnaleźć inne ślady ludzkiej bytności.

Mechanika

Na wyposażeniu astronauty, poza przeciekającym zbiornikiem tlenu, znajduje się m.in. mechaniczne ramię, służące do chwytania i przesuwania różnych obiektów. Narzędzie to najczęściej wykorzystujemy w sytuacji, gdy chcemy dostać się do niedostępnego, znajdującego się na dużej wysokości miejsca - konieczne jest wtedy przesunięcie kilku sporych kamieni, żeby te utworzyły platformy, po których dotrzemy do wspomnianej, trudno dostępnej lokalizacji.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 5,7 / 10 na podstawie 107 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,5 / 10 na podstawie 16 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Lifeless Planet

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Lifeless Planet Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i3 3.0 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GT 640 lub lepsza)
  • 350 MB HDD
  • Windows XP/Vista(SP2)/7/8
PC
XONE
PS4
Switch