Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCXONEPS4Switch
Okładka Lifeless Planet (PC)

Lifeless Planet

Utrzymana w klimatach science-fiction przygodowa gra akcji, opracowana przez niezależne studio Stage 2 przy wsparciu kampanii crowd-fundingowej.

Przygodowe | TPP | science fiction | crowdfunding | indie | przygodowe gry akcji | eksploracyjne

Okładka Lifeless Planet (PC)

data premiery gry:

6cze2014

PC XONE

17sie2016

PS4

6wrz2018

Switch

Lifeless Planet jest produkcją utrzymaną w klimatach science-fiction, łączącą w sobie cechy gry przygodowej i gry akcji z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Jej twórcy, studio Stage 2, do tej pory działali w branży gier niezależnych. Wydanie Lifeless Planet było możliwe dzięki udanej zbiórce funduszy za pośrednictwem serwisu Kickstarter i podpisaniu umowy z firmą wydawniczą Lace Mamba Global.

Głównym bohaterem gry jest członek zespołu astronautów, wysłanego z misją zbadania odległej planety. Nie jest to jednak zwykłe ciało niebieskie – to rezultat wieloletnich poszukiwań astronomów i naukowców, jedno z nielicznych miejsc we wszechświecie, gdzie mogło wytworzyć się życie. Nie wszystko jednak poszło idealnie. W czasie lądowania statek kosmiczny, na pokładzie którego znajdował się zespół astronautów, uległ awarii i rozbił się na środku nieprzyjaznej i niezamieszkałej pustyni.

Gracz wyrusza na poszukiwania zaginionych członków grupy, przy okazji zwiedzając miejsce, które powinno tętnić życiem, a zamiast tego okazuje się niegościnnym pustkowiem. Fabuła staje się bardziej skomplikowana, gdy główny bohater znajduje na – wydawałoby się – niezamieszkałym obiekcie astronomicznym opuszczoną radziecką stację badawczą. Od tej pory gracz stara się rozwikłać tajemnicę zdewastowanej planety i poznać jej przeszłość, a także odnaleźć inne ślady ludzkiej bytności.

Na wyposażeniu astronauty, poza przeciekającym zbiornikiem tlenu, znajduje się m.in. mechaniczne ramię, służące do chwytania i przesuwania różnych obiektów. Narzędzie to najczęściej wykorzystujemy w sytuacji, gdy chcemy dostać się do niedostępnego, znajdującego się na dużej wysokości miejsca - konieczne jest wtedy przesunięcie kilku sporych kamieni, żeby te utworzyły platformy, po których dotrzemy do wspomnianej, trudno dostępnej lokalizacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,1 / 10 na podstawie 77 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,5 / 10 na podstawie 16 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Lifeless Planet

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Lifeless Planet

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core i3 3.0 GHz, 3 GB RAM, karta grafiki 1 GB (GeForce GT 640 lub lepsza), 350 MB HDD, Windows XP/Vista(SP2)/7/8

eJay Ekspert 5 października 2014

Lifeless Planet to dziwna gra o ciekawym początku, świetnym zakończeniu, ale słabiutkiej reszcie. Grać, nie grać? Trudne pytanie, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

4.5
Wieści ze świata (Blood Bowl II, Steel Division, EVE Valkyrie, Sniper Ghost Warrior 3, Lifeless Moon) 6/9/2017
Wieści ze świata (Blood Bowl II, Steel Division, EVE Valkyrie, Sniper Ghost Warrior 3, Lifeless Moon) 6/9/2017

wiadomość6 września 2017

Dziś piszemy o premierze Oficjalnego Rozszerzenia do Blood Bowl II, zapowiedzi DLC Second Wave do Steel Division: Normandy 44, skrzynkach z łupami w EVE: Valkyrie, debiucie dodatku Sabotaż do Sniper: Ghost Warrior 3, paru szczegółach o The Avengers Project i o kampanii crowdfundingowej gry Lifeless Moon. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Warframe, GameStick, Ninja Theory, Criterion Games) 8/4/13
Wieści ze świata (Warframe, GameStick, Ninja Theory, Criterion Games) 8/4/13

wiadomość8 kwietnia 2013

Dziś piszemy m.in. o nowych projektach studiów Ninja Theory i Criterion Games, popularności otwartych beta testów strzelaniny Warframe, a także terminie wysyłki konsoli GameStick. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

PC
XONE
PS4
Switch