Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 2 czerwca 2014, 10:21

autor: Adrian Werner

Stronghold 3: Campaigns – popularna seria zmierza na iPada

Gracze pecetowi szykują się już powoli do premiery czwartej odsłony popularnego cyklu Stronghold. Teraz okazało się, że do zabawy wkrótce dołączą również użytkownicy mobilni. Zapowiedziano bowiem właśnie na iPada grę Stronghold 3: Campaigns.

Gracze pecetowi szykują się już powoli do premiery czwartej odsłony popularnego cyklu Stronghold. Teraz okazało się, że do zabawy wkrótce dołączą również użytkownicy mobilni. Studia FireFly i Digital Tribe zapowiedziały bowiem właśnie na iPada grę Stronghold 3: Campaigns.

Zgodnie z tytułem, gra oparta zostanie na fundamentach trzeciej części, choć nie będzie to czysta konwersja. Zamiast tego autorzy wykorzystali zręby pierwowzoru do opracowania czegoś nowego, specjalnie przystosowanego do specyfiki ekranów dotykowych. Podstawowe mechanizmy zabawy pozostaną bez większych zmian. Otrzymamy zatem mieszankę wojennego RTS-a i strategii ekonomicznej, w której zajmiemy się więc głównie budową zamków. Konieczne będzie gromadzenie surowców, produkcja żywności, wznoszenie murów i innych konstrukcji obronnych oraz szkolenie armii. Oczywiście, każda twierdza prędzej czy później zostanie przetestowana w trakcie oblężenia, a gracze będą mogli również sami przeprowadzać ataki na grody przeciwnika.

Gra zaoferuje kilka różnych kampanii. Pierwszą z nich będzie Medieval Revolt, która skoncentruje się głównie na aspekcie ekonomicznym. W trakcie ośmiu misji będziemy musieli konstruować zamki oraz dbać o zaspokajanie potrzeb mieszkańców. Dla miłośników bitew przygotowywana jest kampania wojenna, gdzie zajmiemy się głównie obroną własnych twierdz oraz atakami na cudze na przestrzeni siedemnastu misji fabularnych.

Wszystko to ukazane zostanie za pomocą potężnego trójwymiarowego silnika graficznego. Nie szokuje on może poziomem detali, ale za to pozwala na olbrzymie bitwy z udziałem dziesiątek jednostek, jak również oferuje rozbudowaną fizykę, dzięki której zamki niszczone są w dynamiczny i realistyczny sposób.

Niestety, na razie twórcy nie zamierzają wypuścić Stronghold 3: Campaigns na iPhone’a lub tablety z Androidem. W planach jest jedynie wersja na iPada. Nie podano także konkretnej daty premiery. Zdradzono za to, że produkcja zaoferuje opcjonalne mikropłatności, ale zamiast ułatwień kupować będziemy jedynie dodatkowe misje i kampanie.

Stronghold 3: Campaigns