Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2014, 12:02

autor: Góral

Dota 2 - w puli nagród turnieju The International 2014 jest 8 mln USD

Dzięki sprzedaży przedmiotu Kompendium do gry MOBA Dota 2, pula nagród tegorocznej edycji turnieju The International wynosi już ponad 8 mln dolarów. Tym samym wynik osiągnięty w zeszłym roku (2,87 ml dolarów) odchodzi w zapomnienie. Zawody odbędą się w dniach 18-21 lipca.

Sprzedaż Kompendium do gry Dota 2 wpływa na pulę nagród turnieju The International 2014. - Dota 2 - pula nagród turnieju The International 2014 wynosi już 8 mln dolarów - wiadomość - 2014-06-02
Sprzedaż Kompendium do gry Dota 2 wpływa na pulę nagród turnieju The International 2014.

Kilkanaście dni temu donosiliśmy, że dzięki sprzedaży Kompendium, specjalnego przedmiotu do gry Dota 2, uzyskano ponad 5 mln dolarów, które przekazane będą do puli nagród turnieju The International 2014 (18-21 lipca bieżącego roku w Seattle). Okazało się, że fani produkcji nie przystopowali z wpłatami ani na moment i licznik pieniędzy na stronie przedmiotu wskazuje blisko 8,2 mln dolarów, z czego 1,6 mln to wkład firmy Valve. Oczywiście to jeszcze nie koniec zbiórki. Kompendium można w dalszym ciągu kupować za 7,19 euro, z czego z 2,5 euro przekazywane jest przy każdej transakcji do puli turnieju. Warto jeszcze przypomnieć, że w zeszłym roku gracze walczyli w nim „tylko” o 2,87 miliona dolarów. W tym roku stawka będzie znacznie wyższa.

Kompendium to wyjątkowy przedmiot, umożliwiający różne sposoby na interakcję z turniejem The International 2014. Przede wszystkim pozwoli on na otrzymywanie informacji z zawodów, a także obstawianie wyników poszczegónych meczy. Dodatkowo wirtualną książkę można będzie levelować, otrzymując nowe funkcje w grze, np. różne efekty wizualne podczas teleportacji i leczenia w bazie. Więcej na ten temat przeczytacie na karcie produktu.

Dota 2 - pula nagród turnieju The International 2014 wynosi już 8 mln dolarów - ilustracja #3Dota 2 to jedna z najpopularniejszych gier MOBA, stworzona przez deweloperów ze studia Valve. Tytuł oparty na systemie free-to-play oficjalnie zadebiutował w lipcu 2013 roku, przy czym w produkcję można było grać już wcześniej – wystarczyło posiadać jeden z często rozdawanych kluczy do bety.

The International 2014 będzie czwartą edycją największego turnieju w grę Dota 2. W zeszłym roku zawody rozegrano w dniach 2 – 11 sierpnia. Zmierzyło się w nich 16 najlepszych drużyn, a pierwsze miejsce zajęła ekipa Alliance, która tym samym zgarnęła 1,4 miliona dolarów z puli wynoszącej 2,87 miliona dolarów.