Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lipca 2010, 10:30

autor: Sarge

Szczegóły na temat głównego bohatera Dragon Age II

Oficjalna zapowiedź ze strony Electronic Arts o powstawaniu Dragon Age II z pewnością ucieszyła fanów, ale też nie zaspokoiła w pełni głodu informacji. Tajemnicą owiana była postać głównego bohatera, ale dzięki wiadomości na stronie internetowej magazynu Game Informer, już teraz dowiedzieliśmy się na jego temat więcej szczegółów.

Oficjalna zapowiedź ze strony Electronic Arts o powstawaniu Dragon Age II z pewnością ucieszyła fanów, ale też nie zaspokoiła w pełni głodu informacji. Tajemnicą owiana była postać głównego bohatera, ale dzięki wiadomości na stronie internetowej magazynu Game Informer, już teraz dowiedzieliśmy się na jego temat więcej szczegółów.

Przede wszystkim przypomnijmy, że w grze wcielimy się w postać Hawke’a, który reprezentuje rasę ludzi. Tym razem nie otrzymamy więc pełnych możliwości wykreowania swojego bohatera - zamiast tego pokierujemy stworzoną już postacią. Mimo wszystko będziemy mogli ingerować w jej klasę, wybierając spośród wojownika, maga lub łotrzyka. To rozwiązanie ma swoje wady i zalety, ale powinno pozwolić twórcom na wzbogacenie fabuły o konkretną historię, pełną nawiązań do przeszłości Hawke’a.

Szczegóły na temat głównego bohatera Dragon Age II - ilustracja #1

Charakteru doda mu z pewnością aktor podkładający głos. Jak wiadomo, w pierwowzorze główny bohater nie odzywał się, choć wybieraliśmy jego kwestie dialogowe. Mogło to powodować, że ciężko było wczuć się w sterowaną postać, kiedy na niektóre wydarzenia zdawała się nie reagować. W sequelu ma się to zmienić, a poszczególne scenki przerywnikowe będą jeszcze bardziej filmowe.

Mimo że rasa Hawke’a jest już ustalona i nie można jej zmienić, twórcy zapewniają, że możliwe będzie dostosowanie wyglądu tej postaci. Nie wiadomo wprawdzie w jakim stopniu, ale obawiamy się że możliwości edytora będą nieco bardziej ograniczone w stosunku do poprzedniej części. Co ciekawe, gracz będzie mógł mimo wszystko wybrać płeć postaci.

Poznaliśmy też szczegóły dotyczące historii nowego herosa. Kiedy w Dragon Age: Początek jako Szary Strażnik walczyliśmy z Mrocznym Pomiotem, Hawke mieszkał w Lothering. Jak pamiętamy, wioska ta została później najechana i zniszczona, ale główny bohater „dwójki” zdołał ocaleć i uciec z Ferelden kierując się w stronę północy. Tam trafia do miasta Kirkwall, gdzie osiedla się i zdobywa honorowy tytuł Championa (Mistrza) – prawdopodobnie jednak do tego będziemy musieli sami go poprowadzić. Całkiem możliwe, że właśnie tutaj rozpocznie się lub zaprowadzi nas akcja Dragon Age II.

Szczegóły na temat głównego bohatera Dragon Age II - ilustracja #2

To właśnie historia Hawke’a ma być motorem napędowym w nowej produkcji BioWare. W poprzedniczce naszym głównym zmartwieniem było wyeliminowanie niebezpieczeństwa zagrażającego światu i choć nie wątpimy że takowe pojawi się również w kontynuacji, to ma ono odgrywać w niej mniej znaczącą rolę. Fabuła gry ma obejmować aż dziesięć lat z życia głównego bohatera, kolejne decyzje będą więc wpływały na jego historię i relacje z innymi postaciami.

Nie jest to jeszcze koniec informacji na temat Dragon Age II – wciąż czekamy na wydanie nowego numeru magazynu Game Informer, gdzie ma się pojawić sporo dodatkowego materiału na temat tej pozycji. Oprócz tego potwierdzono też, że 17 sierpnia ukaże się pierwszy trailer, więc czeka nas jeszcze sporo oczekiwania na kolejne wiadomości.