Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2011, 10:44

autor: Adrian Werner

Star Wars: The Old Republic - dużo nowego o klasie Łowcy Nagród

Z okazji trwającego Game Developers Conference, BioWare ujawniło kolejną porcję nowych informacji na temat gry Star Wars: The Old Republic. Tym razem poznaliśmy sekrety Łowcy Nagród.

Z okazji trwającego Game Developers Conference, BioWare ujawniło kolejną porcję nowych informacji na temat gry Star Wars: The Old Republic. Tym razem poznaliśmy sekrety Łowcy Nagród.

Star Wars: The Old Republic - dużo nowego o klasie Łowcy Nagród - ilustracja #1

Rattatakański Łowca Nagród.

O tym, że będziemy mogli wcielić się w Łowcę Nagród wiedzieliśmy już od dawna, ale tym razem twórcy wreszcie ujawnili klasy zaawansowane dla tej profesji. Gracze, którzy zdecydują się na tę samą ścieżkę karierę co słynny Boba Fett wybiorą między dwoma specjalizacjami. Pierwsza z nich to korzystający z ciężkich pancerzy Powertech. Postacie tego typu noszą swoje zbroje niczym drugą skórę i nie szczędzą środków na zakup najlepszych ulepszeń oraz testowanie nowinek technologicznych. W walce wytrzymałość ich pancerzy oraz wykorzystanie potężnego miotacza ognia umożliwiaja im zatrzymanie nawet bardzo potężnych przeciwników. Ta klasa zaawansowana powinna przypaść do gustu graczom preferującym taktykę defensywną.

Druga specjalizacja to nastawiony na atak Mercenary, czyli Najemnik. Ci Łowcy Nagród inwestują w mocno zmodyfikowane blastery i naprowadzane na źródło ciepła rakiety. Budzące respekt możliwości ofensywne powodują, że nikt o zdrowych zmysłach nie wchodzi pomiędzy Najemnika a jego ofiarę.

Star Wars: The Old Republic - dużo nowego o klasie Łowcy Nagród - ilustracja #2

Statek D5-Mantis

Wcielając się w Łowcę Nagród otrzymamy na własność statek kosmiczny typu D5-Mantis, który pomimo niewielkich rozmiarów świetnie daje sobie radę w starciach ze znacznie większymi jednostkami. Jednym z członków naszej załogi będzie potrafiąca włamać się do nawet najlepiej zabezpieczonych systemów komputerowych slicerka Mako.

Jako Łowca Nagród będziemy mogli wcielić się w człowieka, albo Rattatakana. Ta druga rasa wywodzi się z planety Rattatak, a ich wygląd charakteryzuje jasna karnacja oraz brak włosów. Gatunek ten rozwijał się w izolacji i bez jakiegokolwiek wpływu innych cywilizacji. Powierzchnia wspomnianej planety opanowana była przez olbrzymie bestie i nękana brutalnymi burzami, co zmusiło Rattatakan do życia głównie w rozległym systemie podziemnych jaskiń. Niewielka ilość dostępnych surowców powodowała ciągłe walki pomiędzy przedstawicielami tej rasy i wyrobiła w nich zamiłowanie do przemocy. Ostatecznie jednemu z wodzów udało się zjednoczyć Rattatakan i tym samym umożliwić im wybudowanie na powierzchni pierwszych fortec. Wkrótce potem walki między poszczególnymi klanami wybuchły jednak na nowo.

O Rattatakanach zrobiło się w galaktyce głośno, po tym jak Sith znany jako Darth Vich zwerbował do swojej armii setki wojowników z tej rasy. Zgromadzone siły próbował wykorzystać do przejęcia władzy w Imperium, ale plan ten się nie powiódł, a wszystkich jego podwładnych szybko zgładzono. Krążą jednak plotki, że niewielka grupa Rattatakan w rzeczywistości zdradziła Vicha i w nagrodę została w pełni wcielona w struktury Sithów.