Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 listopada 2015, 13:31

Star Wars: Battlefront pokazał klasę. Top 10 UK (15 - 21 listopada)

Fallout 4 musiał uznać wyższość Star Wars: Battlefront, który to tytuł zgarnął pierwsze miejsce na brytyjskiej liście przebojów handlu detalicznego, a przy okazji pobił kilka rekordów, o których dowiecie się z treści poniższej wiadomości.

Oczekiwania wobec Star Wars: Battlefront były olbrzymie, ale najwyraźniej gra spełnia je w przytłaczającej większości, bo sprzedaje się jak mleko banthy na bazarze w Mos Eisley. Dość powiedzieć, że to największe otwarcie w historii spośród gier sygnowanych marką Gwiezdnych Wojen. Dzieło studia DICE w pierwszym tygodniu obecności na rynku trafiło do 117% odbiorców więcej niż poprzedni rekordzista w tej materii, wydany przed ponad siedmioma laty Star Wars: The Force Unleashed. Przy okazji Battlefront może pochwalić się tytułem czwartej, najszybciej sprzedającej się gry w tym roku i najchętniej kupowaną produkcją nie będącą sequelem na konsolę PlayStation 4, detronizując w ten sposób Destiny. Miejmy nadzieję, że już wkrótce sytuacja się powtórzy i kolejny hit wypełni mocą nasze konsole i komputery. Oby tylko był skierowany bardziej w kierunku oczekiwań rycerzy Jedi preferujących samotną rozprawę z Ciemną Stroną lub co najwyżej wspólne "posiadówy" z padawanem.

Znajdujące się na drugim miejscu Call of Duty: Black Ops III traci w stosunku do poprzedniego notowania 50%, a Fallout 4 aż 80%, spadając tym samym na miejsce trzecie. Bez strat, ale i bez zysków obeszło się w przypadku LEGO Dimensions, a Assassin's Creed: Syndicate zyskał nawet 7% - prawdopodobnie dzięki wydaniu edycji na komputery PC. W pierwszej czterdziestce bestsellerów nie pojawiły się poza Star Wars: Battlefront żadne inne nowości.

1.

Star Wars: Battlefront

2.

Call of Duty: Black Ops III

3.

Fallout 4

4.

FIFA 16

5.

Rise of the Romb Raider

6.

LEGO Dimensions

7.

Assassin's Creed: Syndicate

8.

Minecraft: Story Mode

9.

WWE 2K16

10.

Need for Speed