Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 listopada 2015, 10:44

autor: Adrian Werner

Modyfikacja Star Wars: Battlefront zapewni grze niemalże fotorealistyczną grafikę

Moder Martin Bergman opublikował imponujące screeny z nadchodzącej modyfikacji Toddyhancer do Star Wars: Battlefront. Celem projektu jest zwiększenie realizmu grafiki i wzmocnienie jej filmowego klimatu.

Moder zamierza wypuścić swoje dzieło już wkrótce, ale na razie nie podał konkretnej daty.  - Modyfikacja Star Wars: Battlefront zapewni grze niemalże fotorealistyczną grafikę - wiadomość - 2015-11-25
Moder zamierza wypuścić swoje dzieło już wkrótce, ale na razie nie podał konkretnej daty.

W zeszłym tygodniu do sprzedaży trafiło Star Wars: Battlefront. Opinie odnośnie jakości tego tytułu są podzielone, ale wszyscy zgadzają się, że prezentuje się on imponująco pod względem graficznym. Nie przeszkadza to jednak fanom w próbach ulepszenia tego aspektu gry. Jednym z nich jest Martin Bergman, który pracuje nad modem Toddyhancer. Autor właśnie wypuścił pierwsze screeny z tego projektu.

Celem Toddyhancer jest zwiększenie wizualnego realizmu gry i nadanie grafice bardziej filmowego stylu. Sądząc po udostępnionych obrazkach, zadanie to udało się Bergmanowi zrealizować wyśmienicie. W obecnej wersji mod obniża prędkość działania o 30-40 klatek na sekundę, więc będzie to raczej propozycja tylko dla posiadaczy bardzo mocnych konfiguracji

Na razie nie wiadomo kiedy autor zamierza opublikować swoje dzieło. Warto wspomnieć, że moder jakiś czas temu udostępnił filmik z analogicznej modyfikacji Grand Theft Auto V i ten projekt do tej pory nie został wypuszczony. Mamy nadzieję, że w przypadku obu chodzi jedynie o lepsze ich dopracowanie i wkrótce będziemy mogli je pobrać.

Niestety, przeróbki graficzne i małe modyfikacje rozgrywki są najprawdopodobniej wszystkim, na co możemy liczyć w przypadku twórczości fanów Star Wars: Battlefront. Autorzy gry nie zamierzają bowiem wypuścić narzędzi pozwalających na głębszą ingerencję w ten projekt. Jest to o tyle rozczarowujące, że gry osadzone w uniwersum Gwiezdnych wojen zazwyczaj mogą pochwalić się dużymi i aktywnymi społecznościami moderskimi. Opracowane przez studio Pandemic Star Wars: Battlefront II ukazało się dekadę temu, a mimo to wciąż może liczyć na wsparcie fanów, którzy w miarę regularnie udostępniają modyfikacje z nowymi mapami i postaciami.

Przypomnijmy, że Star Wars: Battlefront ukazało się 17 listopada w Stanach Zjednoczonych, a do naszego kraju gra zawitała dwa dni później. Produkcja dostępna jest w wersjach na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Rodzimy oddział firmy Electronic Arts przygotował lokalizację kinową, a więc z polskimi napisami.

  1. Recenzja gry Star Wars: Battlefront - to nie jest Battlefield w kosmosie
  2. Oficjalna strona internetowa gry
  3. Star Wars: Battlefront - kompendium wiedzy