Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 listopada 2015, 09:10

autor: Góral

Star Wars: Battlefront - czy pójdzie na moim sprzęcie?

W zeszłym tygodniu na rynku zadebiutowała wyczekiwana strzelanka Star Wars: Battlefront. Podobnie jak w przypadku gry Fallout 4, postanowiliśmy poprosić Was o pomoc w tworzeniu bazy informacji o tym, jak wersja PC-towa radzi sobie na rożnych konfiguracjach sprzętowych.

Star Wars: Battlefront może się pochwalić świetnym klimatem i bardzo dobrą grafiką. - Star Wars: Battlefront - czy pójdzie na moim sprzęcie? - wiadomość - 2015-11-23
Star Wars: Battlefront może się pochwalić świetnym klimatem i bardzo dobrą grafiką.

Jakiś czas temu poprosiliśmy Was o pomoc w tworzeniu bazy informacji z rodzaju „czy mi pójdzie?” na temat gry Fallout 4. W odpowiednim wątku zostawiliście sporo cennych danych, które przydadzą się zapewne niejednej osobie zamierzającej dopiero nabyć najnowszy hit ze stajni Bethesdy. Dziś chcemy poprosić Was o to samo, tyle, że na temat Star Wars: Battlefront, które kilka dni temu zadebiutowało na polskim rynku. Produkcja nie jest może tak problematyczna jak wspomniane postapokaliptyczne RPG, ale wywołała małe kontrowersje chociażby 16 GB pamięci RAM, które widnieją w zalecanej konfiguracji sprzętowej. W związku z tym liczymy, że podzielicie się informacjami o:

 • konfiguracji sprzętowej (procesor, karta grafiki, RAM i system operacyjny) posiadanego przez Was PC-ta,
 • informacji o rozdzielczości, w jakiej gracie,
 • informacji o uzyskiwanej średniej liczbie klatek animacji.

UWAGA!

Prosimy o zamieszczanie w komentarzach tylko powyższych informacji. Nie wdawajcie się w dyskusje na temat wyższości jednej platformy sprzętowej nad drugą itd. – tego typu posty będziemy usuwać!

Animację sprawdzicie na kilka sposobów. Najprościej jest chyba pobrać darmową wersję programu Fraps i uruchomić go przed rozgrywką. Posiadacze kart firmy Nvidia mogą natomiast skorzystać z programu GeForce Experience. Wystarczy w nim wejść w zakładkę ShadowPlay i włączyć nagrywanie. Następnie udajecie się do Preferencji – ShadowPlay – Licznik FPS i go włączacie.

To właściwie tyle. Liczymy zatem na Wasz odzew, a poniżej wklejamy wymagania sprzętowe produkcji.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 • Procesor: Intel i3 6300T lub równorzędny;
 • Karta grafiki: zgodna z bibliotekami DirectX 11.0, układ pokroju Nvidia GeForce GTX 660 2 GB / ATI / AMD Radeon HD 7850 2 GB,
 • Pamięć: 8 GB RAM;
 • Dysk twardy: 40 GB wolnego miejsca,
 • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 lub nowszy.

Zalecane wymagania sprzętowe:

 • Procesor: Intel i5 6600 lub równorzędny,
 • Karta grafiki: zgodna z bibliotekami DirectX 11.1, układ pokroju Nvidia GeForce GTX 970 4 GB / AMD Radeon R9 290 4 GB,
 • Pamięć: 16 GB RAM,
 • System operacyjny: 64-bitowy Windows 10.
Star Wars: Battlefront - czy pójdzie na moim sprzęcie? - ilustracja #3

Star Wars: Battlefront to strzelanka FPP / TPP przeznaczona głównie do rozgrywki w multiplayerze. Za produkcję odpowiada studio DICE, które na start przygotowało kilkanaście map i kilka trybów gry. Tytuł będzie jednak rozwijany przez kilkanaście najbliższych miesięcy rozmaitymi dodatkami – zarówno płatnymi (pierwsze ukaże się na początku 2016 roku) oraz darmowymi (Bitwa o Jakku – premiera na początku grudnia bieżącego roku). Star Wars: Battlefront dostępne jest na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach PC od zeszłego tygodnia.