Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 listopada 2015, 10:33

autor: Góral

Elex z przybliżoną datą premiery i wstępnymi wymaganiami sprzętowymi

Studio Piranha Bytes zamieściło na karcie produkcji w sklepie Steam wymagania sprzętowe gry Elex oraz przybliżoną datę premiery. Produkcja planowana jest na początek 2017 roku.

Elex z przybliżoną datą premiery i wstępnymi wymaganiami sprzętowymi - ilustracja #1

W sklepie Steam pojawiły się wymagania sprzętowe gry Elex od studia Piranha Bytes oraz jej przybliżona data premiery. Wcześniej mówiło się, ze produkcja ukaże się na rynku na przełomie 2016 i 2017 roku, ale według informacji zamieszczonej na platformie cyfrowej dystrybucji firmy Valve, nowy projekt twórców serii Gothic zadebiutuje na początku 2017 roku. Z kolei w kwestii wspomnianych wymagań sprzętowych, opublikowano tylko minimalną konfigurację, zaznaczając przy okazji, że jest to wstępna specyfikacja i do czasu premiery może się jeszcze zmienić. Tak czy siak, wiemy już, że na byle czym tytuł nie pójdzie i do zabawy będziemy potrzebować komputera wyposażonego w następujące podzespoły:

  • Procesor: Intel Core i5 2.5 GHz, AMD Phenom II x4 940 3.0 GHz lub lepszy;
  • Pamięć: 6 GB RAM;
  • Karta grafiki: z obsługą bibliotek DirectX 11 i 1 GB VRAM, układ pokroju NVIDIA GeForce GTX 570 lub AMD Radeon HD 5870;
  • Twardy dysk: 20 GB wolnego miejsca;
  • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7, 8, Windows 10.
Elex w skrócie:
  • Nowa gra studia Piranha Bytes – twórców serii Gothic
  • Będzie do RPG z otwartym światem osadzone w klimatach science-fiction i fantasy
  • Ukaże się na początku 2017 roku
  • Oprócz wersji komputerowej, pojawi się także edycja przeznaczona na konsole PlayStation 4 i Xbox One

Elex będzie RPG-owym sandboksem, z akcją rozgrywającą się na planecie Magalan, gdzie dawno temu doszło do uderzenia meteorytu, który całkowicie zmienił oblicze tego świata. W wyniku kataklizmu pojawił się bowiem nowy pierwiastek, tytułowy elex, dający niemal magiczne moce i pozwalający na wytwarzanie wyposażenia. W związku z tym stał się on mocno pożądany przez mieszkańców planety, dzielących się na kilka frakcji. Gracze trafią w sam środek tego konfliktu i wezmą udział w kolejnej fantastycznej przygodzie.

Tytuł ma być niecodziennym miksem science-fiction i fantasy. Oznacza to, że podczas zabawy pojawią się zarówno magiczne moce, jak i wynalazki pokroju jetpacka. Deweloperzy przewidują także, że zaliczenie całej gry (łącznie z zadaniami pobocznymi) zajmie około 70 godzin. Więcej szczegółów na temat tego projektu znajdziecie w naszej zapowiedzi oraz w wywiadzie z Björnem Pankratzem do których linki zamieszczam poniżej.