Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2011, 17:00

autor: Soviet

Sprzedano sto milionów gier z serii Final Fantasy. XIII-2 w przyszłym roku

24 lata temu ukazała się pierwsza gra z serii Final Fantasy. Marka od razy zyskała sporą rzeszę fanów, którzy chętnie kupowali kolejne części. Wczoraj Square Enix poinformowało, że w maju sprzedaż FF przekroczyła sto milionów egzemplarzy.

Wczoraj Square Enix poinformowało, że w maju sprzedaż FF przekroczyła sto milionów egzemplarzy. Złośliwi powiedzieliby, że wynik ten osiągnięto dzięki temu, że Final Fantasy liczy sobie sto milionów iteracji. W rzeczywistości wydano czternaście gier, choć wliczając w to spin-offy i serie pokrewne można doliczyć się nawet siedemdziesięciu tytułów.

Najnowsza odsłona, Final Fantasy XIII-2, pojawi się na półkach sklepowych na początku przyszłego roku. Japońska premiera jest planowana na grudzień 2011. Poniżej zamieszczamy trailer z tej produkcji, który zadebiutował na targach E3. Poza XIII-2 Square Enix pracuje równocześnie nad Versus XIII na PlayStation 3 oraz Type-0 na PSP.

Gdy 24 lata temu Hironobu Sakaguchi postanowił wydać ostatnią grę, jego kariera wisiał na włosku. Jeśli i ta produkcja okazałaby się klapą, Sakaguchi opuściłby Square, które również było w poważnych tarapatach. Szczęśliwie marka od razu zyskała sporą rzeszę fanów, a Japończyk nadzorował rozwój serii aż do roku 2004, kiedy to postanowił odejść z firmy by założyć studio Mistwalker.