Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 maja 2014, 10:21

autor: Góral

Seria LEGO rozeszła się w przeszło 100 mln egzemplarzy

Firma Warner Bros. Interactive Entertainment poinformowała przy okazji wczorajszej zapowiedzi gry LEGO Batman 3: Beyond Gotham, że seria LEGO sprzedała się w nakładzie przekraczającym 100 mln egzemplarzy. Dzięki temu marka znalazła się w elitarnym gronie, wśród takich tuzów jak Super Mario, Grand Theft Auto, The Sims, FIFA, Need for Speed, Tetris czy też Final Fantasy.

Wczoraj studio TT Games oraz firma Warner Bros. Interactive Entertainment zapowiedziały kolejną odsłonę serii LEGO - LEGO Batman 3: Beyond Gotham. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że wszystkie produkcje oparte na tej marce sprzedały się w nakładzie przekraczającym 100 mln egzemplarzy. Oznacza to, że popularne platformówki dołączyły do elitarnego grona tytułów, które mogą pochwalić się takim wynikiem. Na liście najlepiej sprzedających się IP w historii znajdują się takie serie jak Super Mario, Pokemon, Grand Theft Auto, The Sims, FIFA, Need for Speed, Tetris, Call of Duty oraz Final Fantasy. Marka LEGO jest więc obecnie jedną z najważniejszych w świecie gier wideo, ale warto zauważyć, że taki wynik udało się jej osiągnąć m.in. przez bardzo częste wypuszczanie kolejnych odsłon.

Na sukces serii LEGO zapracowało wiele znanych postaci. - Seria LEGO sprzedała się w nakładzie przekraczającym 100 mln egzemplarzy - wiadomość - 2014-05-28
Na sukces serii LEGO zapracowało wiele znanych postaci.
Seria LEGO:
  • Gry platformowe tworzone na podstawie znanych licencji
  • Za ich produkcję odpowiada studio TT Games
  • Najnowszą odsłoną, która ukaże się jesienią bieżącego roku, będzie LEGO Batman 3: Beyond Gotham

Pierwszą produkcją z serii platformówek tworzonych przez studio TT Games na podstawie znanych licencji było LEGO Star Wars z 2005 roku. W kolejnych latach, oprócz Gwiezdnych Wojen, do „pracy” zaprzęgnięto takie ikony popkultury jak Indiana Jones, Harry Potter i Batman. Stworzono także tytuły na podstawie filmów Piraci z Karaibów, Hobbit, Władca Pierścieni. Na rynku ukazały się również gry LEGO City: Undercover, LEGO Marvel Super Heroes, LEGO Legends of Chima, LEGO Przygoda gra wideo i inne. W ostatnich latach doszło do sytuacji, w której deweloper tworzy nawet po kilka produkcji sygnowanych marką LEGO rocznie i nie zanosi się, by w najbliższym czasie sytuacja miała się zmienić. Najlepszym przykładem na to jest wczorajsza zapowiedź LEGO Batman 3: Beyond Gotham, które ukaże się jesienią bieżącego roku, będąc tym samym trzecią tegoroczną platformówką studia TT Games.

Seria LEGO sprzedała się w nakładzie przekraczającym 100 mln egzemplarzy - ilustracja #2Platformówki od studia TT Games od początku swojego istnienia opierają się na tych samych zasadach. Podczas rozgrywki kierujemy znanymi postaciami z obrębu danego uniwersum. Bohaterowie posiadają unikalne zdolności, niezbędne do pokonywania kolejnych lokacji. W czasie zabawy czekają na nas proste zagadki oraz walka z mnóstwem przeciwników. Do tego dochodzi tryb współpracy, w ramach którego w dowolnej chwili do przygody może dołączyć druga osoba. Mechanika rozgrywki sprawdza się tak dobrze, że przez szereg lat nie zmieniła się niemal wcale.