Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2014, 17:38

LEGO Batman 3: Beyond Gotham – ogłoszono nową grę z serii LEGO

Studio TT Games oraz firma Warner Bros. zapowiedziały kolejną odsłonę serii LEGO, a więc cyklu przygodowo-zręcznościowych gier, korzystających ze znanych licencji filmowych i komiksowych. W LEGO Batman 3: Beyond Gotham gracze ponownie przeniosą się do uniwersum DC. Tym razem Batman oraz Liga Sprawiedliwości nie będą walczyć ze złem na ulicach Gotham City, ale w przestrzeni kosmicznej, gdzie stawią czoła licznym niebezpieczeństwom zagrażającymi Ziemi.

Batman zadebiutuje w swoim nowym kombinezonie kosmicznym

Od premiery ostatniej gry z serii LEGO minęły prawie dwa miesiące, ale studio TT Games oraz Warner Bros. zapowiedziały już kolejną odsłonę niezmiernie popularnego cyklu, który na całym świecie sprzedał się w ponad 100 milionach egzemplarzy. LEGO Batman 3: Beyond Gotham to już trzecia gra, która pozwoli nam wcielić się Batmana oraz dziesiątki superbohaterów i łotrów zasiedlających karty komiksów z uniwersum DC. Tym razem gracze przeniosą się w przestrzeń kosmiczną, gdzie zwiedzą obce światy. Tytuł zostanie wydany jesienią tego roku na konsolach: Wii U, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Nintendo 3DS, a także komputerach PC.

W poprzednich dwóch odsłonach LEGO Batman gościnnie występowali już inni superbohaterowie DC, ale poza wyjątkami nie odgrywali aż tak znaczącej roli i ich obecność była czysto symboliczna. Tym razem jednak historia przeniesie nas z ulic Gotham City w przestrzeń kosmiczną, przedstawiając uniwersum DC z zupełnie innej i znacznie szerszej perspektywy. Fabuła skupi się na wysiłkach Ligi Sprawiedliwości, która wraz z Batmanem, a także wieloma znanymi superłotrami, będzie starała się zapobiec kryzysowi grożącemu Ziemi.

Brainiac, nemezis Supermana, przy użyciu pierścieni mocy skradzionych Zielonym Latarniom zmniejszył naszą planetę i dołączył ją do swojej dziwacznej kolekcji trofeów. Bohaterska drużyna, w której znajdzie się w sumie 150 grywalnych postaci, musi udać się w międzygwiezdną podróż, by odzyskać pierścienie i pokonać Brainiaca. Autorzy odtworzyli wiele ikonicznych lokacji z kart komiksów. Zwiedzimy kwaterę główną Ligi Sprawiedliwość oraz liczne obce planety z uniwersum DC. Podobnie jak w ostatnich grach LEGO, wszystkie dialogi postaci będą zdubbingowane, w części także przez aktorów znanych z animowanych serii TV.

Jeżeli chodzi o model rozgrywki nie powinniśmy spodziewać się radykalnych zmian. Fani serii błyskawicznie odnajdą się w trójwymiarowym świecie gry. Nie oznacza to, że twórcy nie przygotowali żadnych nowości. Znacznie rozszerzono listę dostępnego wyposażenia i gadżetów. W zależności od wybranej postaci możemy używać np. wielu różnych kombinezonów czy umiejętności. Batman skorzysta ze swoich specjalistycznych kostiumów, a Cyborg będzie mógł zmieniać rozmiar lub stosować sztuczki pozwalając być niezauważonym przez przeciwników. Deweloperzy zapowiadają hakerskie mini-gry, mające oferować zróżnicowane zadania, polegające między innymi na pokonywaniu labiryntów, wyścigach, walce na arenach itd. Ponieważ podczas zabawy znajdziemy się w kosmosie, to nie zabraknie poziomów w otwartej przestrzeni i stanie nieważkości.

Cyborg jest jednym z najważniejszych członków Ligi Sprawiedliwości

Poza superbohaterami w grze znajdziemy również znanych superłotrów

Dzięki nowym kostiumom i gadżetom rozgrywka ma być bardziej interesująca

Podczas zabawy będziemy eksplorować również przestrzeń kosmiczną i bawić się w gwiezdnych pilotów

  1. Oficjalna strona TT Games