Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2009, 07:30

autor: Jiker

Resident Evil 5, Batman: Arkham Asylum, Red Faction: Guerrilla i Need for Speed Shift na PC już w Polsce!

Od dzisiaj, czyli 18 września gracze pecetowi mieszkający w Polsce mogą już rozpocząć przygodę z czterema wyjątkowymi grami. Na nasz rynek trafiły bowiem Resident Evil 5, Batman: Arkham Asylum, Red Faction: Guerrilla oraz Need for Speed Shift. Każda z nich zanim wylądowała na półkach sklepowych została profesjonalnie spolonizowana.

Od dzisiaj, czyli 18 września gracze pecetowi mieszkający w Polsce mogą już rozpocząć przygodę z czterema wyjątkowymi grami. Na nasz rynek trafiły bowiem Resident Evil 5, Batman: Arkham Asylum, Red Faction: Guerrilla oraz Need for Speed Shift. Każda z nich zanim wylądowała na półkach sklepowych została profesjonalnie spolonizowana. I co najważniejsze – po raz pierwszy od dłuższego czasu mamy do czynienia z polską premierą odbywającą się w tym samym dniu, co na pozostałych istotnych rynkach europejskich.

Resident Evil 5, Batman: Arkham Asylum, Red Faction: Guerrilla i Need for Speed Shift na PC już w Polsce! - ilustracja #1

Resident Evil 5 to najnowsza odsłona popularnego cyklu survival horrorów, w której wcielamy się w postać Chrisa Redfielda i wyruszamy do gorącej Afryki w celu zwalczenia tajemniczego wirusa o nazwie T-virus. Najprawdopodobniej jest to także pierwsza wyjątkowo udana konwersja marki RE z konsol na PC. Świadczą o tym oceny otrzymywane przez dzieło firmy Capcom, dystrybuowane w Polsce – podobnie jak i inne produkcje japońskiej korporacji – przez Cenegę Poland (w naszej recenzji RE5 otrzymało notę na poziomie 89%). Warto zauważyć, że gra została odpowiednio podrasowana względem edycji na PlayStation 3 i Xbox 360, które trafiły na rynek na początku bieżącego roku – i nie chodzi tu jedynie o oprawę graficzną, którą możecie sprawdzić w jednym z ostatnich filmów z cyklu Gramy!. Resident Evil 5 na PC możecie nabyć za rekomendowaną cenę 99,90 złotych. Grę wzbogacono o polskie napisy.

  1. Zobacz jak radzi sobie pecetowa wersja Resident Evl 5
Resident Evil 5, Batman: Arkham Asylum, Red Faction: Guerrilla i Need for Speed Shift na PC już w Polsce! - ilustracja #2

Batman: Arkham Asylum już obrósł legendą. „Najlepsza gra na podstawie komiksów” oraz „Najlepsza produkcja z superbohaterem w roli głównej” to tylko przykładowe określenia dominujące w recenzjach zagranicznych, jak i polskich serwisów i magazynów podejmujących temat gier komputerowych (w video recenzji ekipy tvgry.pl wersja na X360 otrzymała notę na poziomie 5/5 gwiazdek) . Edycje konsolowe dzieła firm Rocksteady Studios i Eidos okazały się bowiem oferować niezwykła przygodę z Mrocznym Rycerzem w roli głównej – długą, wciągającą, wymagającą i szalenie efektowną pod względem audiowizualnym. Wersja pecetowa oferuje dokładnie to samo, dodając od siebie kilka poprawek w kwestii oprawy graficznej. Duża w tym zasługa wdrożenia do gry technologii PhysX, dzięki której możemy zaobserwować m.in. realistycznie zachowującą się mgłę, pajęcze sieci pękające pod naporem Batmana, fruwające kartki papieru i puszki, a także starzejące się i zwyczajnie ładniejsze otoczenie. Polski dystrybutor Batman: Arkham Asylum – firma Cenega Poland – ustalił cenę produkcji na poziomie 99,90 złotych za edycję zwykła i 179 złotych za wersję kolekcjonerską. Grę wzbogacono o polskie napisy.

Resident Evil 5, Batman: Arkham Asylum, Red Faction: Guerrilla i Need for Speed Shift na PC już w Polsce! - ilustracja #3

Kolejną produkcją, która debiutuje dzisiaj na naszym rynku jest Red Faction: Guerrilla – interesująca gra akcji, która zasłynęła przede wszystkim z uwagi na zaawansowany silnik graficzny, uwzględniający masową destrukcję otoczenia. W związku z faktem, iż do premiery dzieła studia Volition wspieranego przez ekipę Reactor Zero w wersji PC doszło kilka miesięcy po wprowadzaniu na rynek edycji konsolowych (PS3, X360) nie powinien nas dziwić fakt podrasowania gry względem oryginału. W jednej z ostatnich wiadomości przedstawiliśmy Wam swoiste porównanie oprawy graficznej, które wypadło korzystniej dla wersji PC – m.in. z uwagi na wsparcie dla bibliotek DirectX 10. Można więc po raz kolejny powiedzieć, że dłuższy czas czekania został posiadaczom pecetów odpowiednio wynagrodzony. Marsjańskie przygody Aleca Masona w wydaniu PC zostały również wzbogacona pod względem zawartości. Chodzi tu przede wszystkim o uzupełnienie gry o dwa dodatki rozbudowujące produkcję w kontekście trybów single player oraz multiplayer. Polska wersja Red Faction: Guerrilla została wprowadzona do sprzedaży przez firmę CD Projekt i kosztuje 119,90 złotych. Grę wzbogacono o polskie napisy.

Resident Evil 5, Batman: Arkham Asylum, Red Faction: Guerrilla i Need for Speed Shift na PC już w Polsce! - ilustracja #4

Czwartą pozycją zaliczającą dzisiaj swój polski, a zarazem europejski debiut jest Need for Speed Shift. Dzieło koncernu Electronic Arts, który jest również odpowiedzialny za dystrybucję programu w naszym kraju (także w wersjach X360, PS3 i PSP), już teraz można okrzyknąć najlepszą odsłoną marki od wielu, wielu lat. Podobnie twierdzą zresztą recenzenci z całego świata – dotychczasowe średnie noty wystawiane grze kształtują się według serwisu Metacritic.com na poziomie od 84 do 86% w zależności od platformy. Wyścigowa produkcja opracowana przez studio Slightly Mad charakteryzuje się ciekawym odwzorowaniem warunków panujących na torach i trasach, a także wewnątrz pojazdów. Chodzi tu przede wszystkim o wyjątkowe przedstawienie sytuacji, w jakiej znalazł się kierowca wyścigowego samochodu. Element ten możecie już przetestować sami, lecz nie zaszkodzi Wam zerknąć najpierw na jeden z kilku filmów z cyklu Gramy!, w których ekipa tvgry.pl rozkłada Need for Speed Shift na czynniki pierwsze:

Posiadacze komputerów osobistych muszą zapłacić za Need for Speed Shift 139,90 złotych, zaś konsolowych fanów wyścigów czeka wydatek rzędu 229,90 złotych. Gra została oczywiście wydana w polskiej wersji językowej (napisy).

Przy okazji polskiej premiery Need for Speed Shift firma Electronic Arts Polska zdecydowała się również na uruchomienie szeregu pokazów swojego dzieła. Odbędą się one w największych galeriach handlowych w Polsce. Premierowy pokaz będzie mieć miejsce w najbliższy weekend w Centrum Handlowym w Arkadia w Warszawie. W Need for Speed Shift zagramy w piątek, sobotę i niedzielę w specjalnie przygotowanej strefie ze stanowiskami do gry. Na najlepszych wirtualnych kierowców czekają nagrody. Szczegółowy kalendarz pokazów zamieszczamy poniżej:

  • Warszawa, C.H. Arkadia – 18/19/20 września, sobota 10:00 – 22:00, niedziela 10:00 – 21:00
  • Poznań, M1 – 26/27 września, sobota 9:00 – 21:00, niedziela 10:00 – 20:00
  • Kraków, Galeria Krakowska – 3/4  października, sobota 9:00 – 22:00, niedziela 10:00 – 21:00
  • Gdańsk, Galeria Bałtycka – 10 /11 października, sobota 9:00 – 21:00, niedziela 10:00 – 20:00
  • Poznań, Poznań Game Arena – 16/17/18 października
  • Czeladź, C.H. M1 – 24/25 października, sobota 9:00 – 21:00, niedziela 10:00 – 20:00
  • Katowice, Silesia Center – 7/8 listopada, sobota i niedziela 10:00 – 21:00
  • Łódź, Galeria Łódzka – 14 /15 listopada, sobota 9:30 – 21:00, niedziela 10:00 – 20:00