Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2019, 12:42

autor: Frozen

Resident Evil 3 – porównanie graficzne remake'u z oryginałem

W sieci pojawił się krótki materiał wideo porównujący grafikę wydanego dwie dekady temu Resident Evil 3: Nemesis z remakiem, który trafi do sprzedaży w kwietniu przyszłego roku.

Remake Resident Evil 3 prezentuje się znakomicie. - Resident Evil 3 – porównanie graficzne remake'u z oryginałem - wiadomość - 2019-12-11
Remake Resident Evil 3 prezentuje się znakomicie.

Użytkownik Cycu1 zamieścił w serwisie YouTube filmik, w którym zestawia udostępnione przez Capcom materiały z nadchodzącego remake'u Resident Evil 3 z ich odpowiednikami w oryginalnej grze z 1999 roku. Nagranie możecie obejrzeć poniżej.

RESIDENT EVIL 3 W SKRÓCIE:
  • Deweloper gry: Capcom
  • Wydawca: Capcom
  • Gatunek: survival horror
  • Platformy: PC, PS4, XONE
  • Data premiery: 3 kwietnia 2020 r.

Zapowiedziany podczas wczorajszej prezentacji State of Play remake powstaje na nowatorskim silniku RE Engine (wykorzystanym wcześniej między innymi w Resident Evil 7, Devil May Cry 5 oraz Resident Evil 2). Raczej nikt nie ma wątpliwości, która z wersji prezentuje się lepiej. Warto jednak zapoznać się z powyższym materiałem wideo, aby przekonać się, jak bardzo flagowa seria Capcomu wyewoluowała przez ostatnie dwadzieścia lat.

Główną bohaterką Resident Evil 3 jest Jill Valentine, członkini oddziału S.T.A.R.S., która jako jedna z nielicznych przeżyła dramatyczne wydarzenia opowiedziane w pierwszej części cyklu. Akcja gry powróci do znanego z drugiej odsłony serii miasta Raccoon City. Tym razem jednak to nie zombie będą największym problemem Jill, a podążający jej śladem potężny i okrutny Nemesis.

Remake drugiej części cyklu, który zadebiutował na rynku w styczniu tego roku, okazał się sporym sukcesem – zarówno pod względem sprzedaży, jak i odbioru przez krytyków. Tytuł jest nominowany w czterech kategoriach na odbywającej się jutro gali The Game Awards (w tym tej najważniejszej – dla gry roku).

Resident Evil 3 trafi na półki sklepowe 3 kwietnia 2020 roku. Produkcja ukaże się na PC, PlayStation 4 i Xboksie One. Osoby, które zdecydują się na zakup remake'u otrzymają w pakiecie sieciowy spin-off cyklu pod tytułem Resident Evil: Resistance.

  1. Oficjalna strona gry