Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2019, 09:00

autor: Aquma

Capcom chwali się wynikami sprzedaży Resident Evil 2

Capcom ma powody do zadowolenia - remake drugiej odsłony serii Resident Evil zakupiło już przeszło pięć milionów graczy. Informacja została przekazana w notce prasowej, w której zapowiedziano odświeżoną wersję trzeciej części cyklu.

Resident Evil 2 świetnie się sprzedało. - Capcom chwali się wynikami sprzedaży Resident Evil 2 - wiadomość - 2019-12-11
Resident Evil 2 świetnie się sprzedało.

Jak wiadomo, w czasie wczorajszego streamu PlayStation State of Play firma Capcom zapowiedziała remake trzeciej części cyklu survival horrorów Resident Evil. Decyzja Japończyków z pewnością została podyktowana świetnym odbiorem i sprzedażą odświeżonej wersji drugiej odsłony wspomnianej serii. Zgodnie z opublikowaną informacją prasową, Resident Evil 2 trafiło już do przeszło 5 milionów klientów.

Co ciekawe, remake RE2 sprzedał się lepiej od oryginalnego tytułu, który w 1998 roku trafił na konsolę PlayStation. Zgodnie z informacjami znalezionymi na stronie wydawcy, od tego czasu stary Resident Evil 2 trafił do 4,96 mln graczy. Mowa tylko o wersji na PS1 i bez uwzględnienia specjalnego wydania, które było sprzedawane z padem DualShock (podbija ono rezultat do 5,77 mln kopii), ale biorąc pod uwagę różnicę w czasie obecności na rynku obydwu tytułów, wynik odświeżonej wersji i tak jest imponujący.

Warto odnotować, że w listopadzie RE2 Remake zdobyło trzy statuetki Golden Joystick Awards 2019, co nie zaskakuje, jeśli wziąć pod uwagę znakomity odbiór gry pośród krytyków zaraz po premierze (średnia z recenzji na Metacritic wynosi 89-93%, w zależności od platformy). Produkcja została doceniona także u nas - zdobyła wysoką notę 9/10.

Na naszym forum dyskusyjnym część osób poddaje w wątpliwość premierową cenę Resident Evil 2, twierdząc, że remake nie powinien kosztować tyle, ile pełnoprawna nowa gra, tylko zdecydowanie mniej. Może i mógłbym przyznać rację w przypadku typowego odświeżenia, ale tutaj dostajemy w zasadzie nową produkcję, w której fabuła prezentowana jest inaczej, rozgrywka wygląda odmiennie od tej z pierwowzoru, a lokacje i zagadki zostały stworzone na nowo.

Co więcej, jest to gra nie tylko nowa, ale na dodatek świetna. Horror może i oparty na prostych patentach w stylu „potwór wyskakuje z szafy”, a nie psychologicznych zagrywkach rodem z najlepszych odsłon Silent Hill, jednak mimo to bardzo skutecznie potrafiący zjeżyć włosy na karku. Oferujący dobrze poprowadzoną historię i kilkanaście godzin wciągającej rozgrywki na najwyższym poziomie, pełnej akcji oraz główkowania. Nastawiony na klasyczną zabawę dla jednego gracza, bez wciśniętych na siłę mikrotransakcji, lootboksów czy modułów sieciowych. Proponujący sporo dodatkowej zawartości, dzięki której można i chce się do niego wracać także po skończeniu kilkunastogodzinnego wątku głównego. Jeśli taka gra nie zasługuje na to, by kupić ją za pełną cenę – to żadna na to nie zasługuje - napisał Michał Grygorcewicz.

Przypominamy, że Resident Evil 2 zadebiutowało 25 stycznia tego roku i jest dostępne na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Gra posiada polską wersję językową (kinową - z napisami).

  1. Resident Evil 2 - strona oficjalna
  2. Resident Evil 2 - poradnik
  3. Recenzja gry Resident Evil 2 – więcej niż remake