Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 marca 2020, 11:00

autor: Froozyy

Zobacz porównanie Resident Evil 3 Remake vs. oryginał

Na oficjalnym koncie YouTube serwisu GameSpot pojawiło się ciekawe porównanie remake'u Resident Evil 3 i oryginału z 1999 roku. Na materiale możemy zobaczyć te same sceny z obu produkcji.

Czekacie na remake Resident Evil 3? - Zobacz porównanie Resident Evil 3 Remake vs. oryginał - wiadomość - 2020-03-04
Czekacie na remake Resident Evil 3?

Już za miesiąc swoją premierę będzie miał remake Resident Evil 3. Nieco ponad tydzień temu mieliśmy okazję zobaczyć świeże gameplaye z produkcji oraz dowiedzieliśmy się, że tytuł doczeka się także wersji demonstracyjnej. Wtedy również serwis GameSpot na swoim oficjalnym kanale na YouTubie udostępnił ciekawe porównanie oryginalnej wersji gry z 1999 roku oraz zapowiedzianego remake’u. Na materiale pokazano te same sceny w obu tytułach, dzięki czemu możemy przyjrzeć się drodze, jaką branża gier pokonała w ostatnich dwudziestu latach.

Warto pamiętać, że remake Resident Evil 3 zaoferuje nie tylko ulepszoną oprawę graficzną. Twórcy postarali się także o znaczne rozbudowanie Raccoon City, dzięki czemu poszczególne poziomy będą obszerniejsze, ulice szersze i bardziej „otwarte”, a główna bohaterka odwiedzi niedostępne w pierwowzorze lokacje. Jill będzie także mogła wykonywać szybkie uniki (po których zwalnia czas) i wyprowadzać kontrataki. Poza tym gracz wykorzysta elementy otoczenia w walce z zombiakami.

Przypomnijmy, że Resident Evil 3 zadebiutuje 3 kwietnia 2020 roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Wszystko wskazuje na to, że remake skupi się na widowiskowej i szybkiej akcji, a twórcy rozwiną wątki znane z pierwowzoru, przedstawiając bohaterów oraz ich historię w innym świetle. Niestety tytuł nie będzie posiadał alternatywnych zakończeń. Tego samego dnia (tj. 3 kwietnia) ukaże się także sieciowy spin-off serii - Resident Evil: Resistance.