Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 3 marca 2020, 11:15

autor: AlexB

Nowy zwiastun Artemisa Fowla - festiwal CGI od Disneya

Disney wypuścił kolejny zwiastun Artemisa Fowla, czyli wyreżyserowanego przez Kennetha Branagha filmu na podstawie powieści autorstwa Eoina Colfera. Produkcja zadebiutuje w polskich kinach 29 maja tego roku.

Osoby z niecierpliwością wyczekujące premiery filmu Artemis Fowl otrzymały wczoraj prezent. Disney zaprezentował bowiem nowy zwiastun produkcji wyreżyserowanej przez uznanego brytyjskiego aktora i twórcę Kennetha Branagha (Hamlet, Henryk V, Thor, Morderstwo w Orient Expressie). Możecie go obejrzeć poniżej.

W SKRÓCIE
  1. W sieci pojawił się kolejny zwiastun filmu Artemis Fowl na podstawie powieści Eoina Colfera.
  2. Został on chłodno przyjęty przez fanów książkowego cyklu.
  3. Produkcja będzie miała premierę w polskich kinach 29 maja bieżącego roku.

Pojawił się także kolejny plakat produkcji. Znajdziecie go na końcu niniejszej wiadomości.

Najnowszy trailer dokładniej zarysowuje fundamenty fabuły Artemisa Fowla. Film został dość luźno oparty na pierwszych dwóch książkach z cyklu napisanego przez Irlandczyka Eoina Colfera, które zadebiutowały blisko dwie dekady demu. Tytułowy bohater jest dwunastoletnim geniuszem. Jego ojciec, z pozoru zwykły kolekcjoner sztuki, okazuje się być wysoko postawioną osobistością w półświatku złodziei. Niestety, posuwa się za daleko i zostaje uprowadzony. Aby go uratować, Artemis musi udać się na wyprawę, podczas której przemierzy między innymi pradawny, podziemny i niezwykle zaawansowany świat wróżek. Sprawy dodatkowo komplikują się w momencie, gdy protagonista zostaje wciągnięty w groźną grę z wszechmocnymi magicznymi istotami. Na szczęście, chłopak nie musi mierzyć się z niebezpieczeństwami sam. U jego boku stają wierny opiekun Butler, elfka Holly Short oraz przerośnięty karzeł Mulch Diggums.

Czy Artemis Fowl okaże się dobrym filmem? - Nowy zwiastun Artemisa Fowla - festiwal CGI od Disneya  - wiadomość - 2020-03-04
Czy Artemis Fowl okaże się dobrym filmem?

Warto zauważyć, że nowa zajawka filmowego Artemisa Fowla nie do końca przypadła do gustu miłośnikom twórczości Colfera, co widać po jej ocenach i komentarzach w serwisie YouTube. Narzekają oni przede wszystkim na już widoczne na tym etapie ogromne różnice między adaptacją a książkowym oryginałem.

Scenariusz do filmowej adaptacji Artemisa Fowla napisali Conor McPherson, Michael Goldenberg oraz Adam Kline. Na ekranie będziemy mogli podziwiać między innymi Ferdię Shawa, Josha Gada, Judi Dench, Colina Farrella, Nonso Anoziego, Joshuę McGuire'a oraz Mirandę Raison.

Artemis Fowl zadebiutuje w kinach pod koniec maja. - Nowy zwiastun Artemisa Fowla - festiwal CGI od Disneya  - wiadomość - 2020-03-04
Artemis Fowl zadebiutuje w kinach pod koniec maja.

Historia ekranizacji powieściowego cyklu Artemis Fowl jest dość burzliwa. Po raz pierwszy została ona zapowiedziana przeszło osiemnaście lat temu. Przez ten czas zdążył zmienić się kształt projektu, ekipa odpowiedzialna za niego oraz wytwórnia (z Miramax Films na Disneya). Pierwszy zwiastun pojawił się w listopadzie 2018 roku i od tamtej pory jedyną dużą informacją na temat tej produkcji była zmiana daty premiery – z 9 sierpnia 2019 roku na 29 maja 2020 roku. Dopiero teraz, niecałe trzy miesiące przed debiutem w kinach, otrzymaliśmy kolejny trailer. Czy z tego całego zamieszania może ostatecznie wyjść udana produkcja? Przekonamy się o tym już wkrótce.

Nowy zwiastun Artemisa Fowla - festiwal CGI od Disneya  - ilustracja #3
  1. Oficjalna polska strona firmy Disney