Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 28 listopada 2018, 11:00

autor: Czarny Wilk

Po 17 latach od zapowiedzi Artemis Fowl doczekał się zwiastuna

Disney opublikował pierwszy trailer rodzącej się w wielkich bólach adaptacji popularnych książek fantasy Eoina Colfera, opowiadających o przygodach młodocianego geniusza zbrodni Artemisa Fowla.

Już siedemnaście lat fani popularnych książek fantasy o Artemisie Fowlu pióra irlandzkiego pisarza Eoina Colfera czekają na realizację zapowiedzianej adaptacji pierwszych tomów przygód tytułowego bohatera. W międzyczasie projekt zdążył całkowicie zmienić kształt, zajęła się nim nowa ekipa twórców, a w 2013 roku przeszedł spod egidy Miramax Films pod skrzydła Disneya. Wygląda na to, że cierpliwość fanów w końcu zostanie nagrodzona – produkcja doczekała się pierwszego zwiastuna.

Film powstanie na podstawie pierwszych dwóch książek z cyklu i opowie historię Artemisa Fowla Drugiego, młodego geniusza zbrodni, który razem ze swoim wiernym kamerdynerem/ochroniarzem stara się uratować swojego ojca oraz odzyskać rodzinną fortunę, rabując ją z rąk żyjących pod ziemią wróżek.

Pierwsze informacje o projekcie pojawiły się jeszcze w 2001 roku. - Po 17 latach od zapowiedzi Artemis Fowl doczekał się zwiastuna - wiadomość - 2018-11-28
Pierwsze informacje o projekcie pojawiły się jeszcze w 2001 roku.

W tytułową rolę wcieli się Ferdia Shaw, dla którego będzie to debiut na dużym ekranie. W filmie zobaczymy także Nonso Anozie (Gra Endera, Gra o tron), Josha Gada (Morderstwo w Orient Expressie, Piękna i Bestia) i Judi Dench (M z filmów o Jamesie Bondzie). Za kamerą stanął Kenneth Branagh, reżyser Thora, Morderstwa w Orient Expressie oraz Jacka Ryana: Teorii Chaosu. Artemis Fowl zadebiutuje 9 sierpnia 2019 roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.