Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 listopada 2018, 11:10

autor: AlexB

Optimus Prime w klasycznym wydaniu na nowych zdjęciach z Bumblebee

Wytwórnia Paramount opublikowała krótki film, na którym prezentuje design Optimusa Prime z nadchodzącego prequela cyklu Transformers zatytułowanego Bumblebee. Nawiązuje on do oryginalnego wyglądu zabawek tej marki z przełomu lat 80. i 90. ubiegłego wieku - Generation 1.

Bumblebee będzie nawiązywał do korzeni marki Transformers. - Optimus Prime w klasycznym wydaniu na nowych zdjęciach z Bumblebee - wiadomość - 2018-11-28
Bumblebee będzie nawiązywał do korzeni marki Transformers.

Do premiery Bumblebee, czyli prequela popularnego cyklu Transformers zapoczątkowanego przez film Michaela Baya z 2007 roku, został już niecały miesiąc. Akcja produkcji opowiadającej o relacji między 18-letnią Charlie Watson (w tej roli znana chociażby z remake'u Prawdziwego męstwa Hailee Steinfeld) i z pozoru zwykłym żółtym garbusem, który okazuje się zmiennokształtnym robotem, rozegra się pod koniec lat 80. ubiegłego wieku. Co ciekawe, w naszej rzeczywistości były to czasy, gdy w telewizji można było premierowo obejrzeć oryginalny serial animowany Transformers, a na półkach sklepowych tryumfy święciła pierwsza generacja zabawek tej marki. To właśnie do niej nawiązuje design zarówno Autobotów, jak i Deceptikonów, których ujrzymy w nadchodzącym filmie. Wytwórnia Paramount Pictures przygotowała na ten temat krótki materiał.

Jednym z ciekawszych fragmentów powyższego filmiku jest zaprezentowanie modelu Optimusa Prime. Co prawda, obecność przywódcy Autobotów została potwierdzona już w poprzednim zwiastunie, lecz teraz możemy go podziwiać w pełnej krasie. Bez wątpienia dla wielu starszych widzów patrzenie na niego jest prawdziwą nostalgiczną podróżą do czasów dzieciństwa, gdy posiadali w swojej kolekcji taką figurkę lub o niej marzyli. Jak podkreślają twórcy, z reżyserem Travisem Knightem (Kubo i dwie struny) na czele, wybór takiego designu to najlepszy hołd, jaki mogli oddać korzeniom Transformersów.

Ten design Optimusa Prime z pewnością budzi wspomnienia. - Optimus Prime w klasycznym wydaniu na nowych zdjęciach z Bumblebee - wiadomość - 2018-11-28
Ten design Optimusa Prime z pewnością budzi wspomnienia.

Ze względu na fakt, że nadchodząca produkcja skupi się na postaci milczącego żółtego robota, Optimus Prime odegra w niej rolę raczej poboczną. Jeśli jednak Bumblebee odniesie sukces, prawdopodobne wydaje się, że w przyszłości ujrzymy film ze słynnym robotem ukrywającym się pod formą ciężarówki w roli głównej, opowiadający na przykład o początkach wojny między Autobotami a Deceptikonami na planecie Cybertron. Byłaby to doskonała podstawa dla twardego resetu serii, który został zapowiedziany na początku bieżącego roku.

Do tej pory w kinach pojawiło się pięć filmów aktorskich z serii Transformers w reżyserii Michaela Baya. Choć nie zdobyły one uznania w oczach krytyków (delikatnie mówiąc), łącznie zarobiły ponad 4 miliardy dolarów. Dopiero rozczarowujący wynik Ostatniego Rycerza z ubiegłego roku skłonił wytwórnię Paramount Pictures do przystopowania z eksploatacją marki. Po premierze Bumblebee czeka nas zatem minimum trzyletnia przerwa od transformujących się robotów, a później nastąpi wspomniany reboot cyklu.