Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 stycznia 2020, 17:17

autor: qjin

Remake Resident Evil 3 bez alternatywnych zakończeń

Dowiedzieliśmy się, że remake Resident Evil 3 nie będzie oferował alternatywnych zakończeń, którymi mógł pochwalić się oryginał z 1999 roku. Ta informacja została potwierdzona przez przedstawiciela firmy Capcom.

Główną bohaterką Resident Evil 3 jest Jill Valentine. - Remake Resident Evil 3 bez alternatywnych zakończeń - wiadomość - 2020-01-09
Główną bohaterką Resident Evil 3 jest Jill Valentine.

Prace nad remakiem Resident Evil 3 zmierzają ku końcowi, a co za tym idzie – poznajemy więcej szczegółów na jego temat. Tym razem Peter Fabiano, producent gry, ujawnił na łamach popularnego brytyjskiego czasopisma Official PlayStation Magazine (OPM), że nowa wersja survival-horroru z 1999 roku nie zaoferuje wyborów wpływających na zakończenie. To ma być tylko jedno:

– Fani Resident Evil 3 pamiętają, że gra odróżniała się od innych tym, że oferowała wybory mające bezpośredni wpływ na przebieg ścieżki fabularnej w kluczowych momentach oraz wygląd zakończenia. Czy w remake’u powrócą różne jego formy?

– Nie – odpowiedział Fabiano (producent gry – dop. red.).

Powodów tej decyzji nie ujawniono, ale – podobnie jak w przypadku zeszłorocznego Resident Evil 2 – nadchodząca odsłona nie będzie dokładnym odzwierciedleniem oryginału, tylko wprowadzi większe lub mniejsze zmiany. Między innymi potwierdzono, że firma Capcom poświęciła więcej uwagi niektórym bohaterom, których wątki zostaną odpowiednio rozbudowane. Mowa chociażby o postaci Dario Rosso, który odegra w remake’u znacznie większą rolę. Pocieszeniem może być to, że ogólnie zawartość gry ma być wyraźnie obszerniejsza niż w Resident Evil 3: Nemesis z 1999 roku, a do tego będzie dostępny oddzielnie moduł wieloosobowy, nazwany Resident Evil: Resistance. Mimo że nie będzie on w żadnym stopniu powiązany fabularnie z kampanią dla pojedynczego gracza, to może okazać się miłym dodatkiem dla tych, którzy nie będą chcieli kończyć przygody z nową odsłoną w trybie solo.

Remake Resident Evil 3 ukaże się 3 kwietnia 2020 roku na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Biorąc pod uwagę ostatnie doniesienia, data premiery nie powinna być zagrożona.