Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 9 stycznia 2020, 17:13

autor: Bebop

Sundered: Eldritch Edition za darmo w Epic Games Store

Sundered to kolejny tytuł, który można bezpłatnie pobrać z Epic Games Store. Gra jest dynamiczną metroidvanią od twórców Jotun. Urzeka m.in. ręcznie rysowaną grafiką oraz kapitalnym klimatem. Promocja zakończy się 16 stycznia.

Autorzy Sundered inspirowali się twórczością pisarza grozy H.P. Lovecrafta. - Sundered: Eldritch Edition za darmo w Epic Games Store - wiadomość - 2020-01-09
Autorzy Sundered inspirowali się twórczością pisarza grozy H.P. Lovecrafta.

W tym tygodniu za sprawą Epic Games Store gracze będą mogli na własne oczy zaobserwować utratę człowieczeństwa w postapokaliptycznym świecie. Dziś w cyfrowym sklepie bezpłatnie udostępniona została metroidvania Sundered. Promocja na grę potrwa do 16 stycznia.

Warto wspomnieć, że według pierwotnej oferty użytkownicy mieli otrzymać tytuł For the King. Plan uległ jednak zmianie, ponieważ premiera gry w Epic Games Store została opóźniona.

Akcja gry Sundered toczy się w zniszczonym, niebezpiecznym świecie, który przemierza wędrowiec imieniem Eshe. Główny bohater staje do nierównej walki z potężnymi wrogami, którzy często zajmują większą część ekranu. Żeby przetrwać, musi stale zwiększać swoje umiejętności oraz zdawać się na siłę odnajdywanych artefaktów. Wielka moc ma jednak swój koszt. Im bardziej Eshe się jej oddaje, tym staje się mniej ludzki, co objawia się m.in. w jego wyglądzie.

Za opracowanie Sundered odpowiedzialne jest kanadyjskie studio Thunder Lotus Games, które w swoim portfolio ma także bardzo ciepło przyjętą grę Jotun. W obu produkcjach dużą rolę odgrywają klimat oraz dwuwymiarowa, ręcznie rysowana grafika.

Rozgrywka w Sundered potrafi być bardzo dynamiczna. - Sundered: Eldritch Edition za darmo w Epic Games Store - wiadomość - 2020-01-09
Rozgrywka w Sundered potrafi być bardzo dynamiczna.

Gra Sundered zadebiutowała na rynku w roku 2017, trafiając na PC oraz PlayStation 4. Obecnie jest dostępna również na konsolach Xbox One i Nintendo Switch. Udostępniona użytkownikom sklepu wersja Eldritch Edition została wzbogacona o dodatkowe lokacje, nowego bossa (Magnate of the Gong) oraz czteroosobowy tryb kooperacyjny.

Promocja na Sundered zakończy się 16 stycznia o godzinie 17:00. Następną darmową grą będzie wydana w 2019 roku platformówka Horace. Stworzona przez zaledwie dwie osoby (Paula Helmana, Seana Scaplehorna) produkcja cieszy się dobrymi opiniami, o czym wkrótce będziecie mogli się przekonać.

Więcej ciekawych ofert i promocji na gry, sprzęt i akcesoria dla graczy znajdziesz na naszej specjalnej stronie promocje.gry-online.pl.

  1. Epic Games Store – oficjalna strona internetowa