Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCSwitch
Okładka For the King (PC)

For the King

Opracowana przez niezależne studio IronOak Games hybryda gatunkowa, łącząca elementy gier strategicznych, jRPG-ów i roguelike'ów.

Strategiczne | fantasy | turowe | roguelike | elementy RPG | indie | kooperacja | jRPG

For the King jest oryginalną hybrydą gatunkową, zawierającą elementy charakterystyczne dla gier strategicznych, jRPG i roguelike'ów. Tytuł został opracowany przez niezależne studio IronOak Games, a powstał z myślą o platformie PC i Switch.

Fabuła

Akcja For the King toczy się w królestwie Fahrul położonym w klasycznym świecie fantasy. Po śmierci władcy kraina pogrążyła się w chaosie – królowej nie pozostało zatem nic innego, jak poprosić o pomoc swoich poddanych. Gracz przejmuje kontrolę nad drużyną śmiałków, którzy podejmują próbę stawienia czoła wiszącemu nad całym krajem niebezpieczeństwu.

Mechanika

W wydanym na platformę PC i Switch For the King wydarzenia prezentowane są w rzucie izometrycznym. Fundamentem rozgrywki jest eksploracjaprowadzona przez nas drużyna porusza się w turach po podzielonej na heksy mapie; warto nadmienić, że krainę można przemierzać zarówno na piechotę, jak i na pokładzie łodzi. Z uwagi na panującą w królestwie sytuację, na mapie roi się od przeciwników, którzy występują nie tylko na powierzchni, lecz także w niezliczonych podziemiach. Prędzej czy później dochodzi zatem do starcia – walki rozgrywane są w trybie turowym, a o powodzeniu decyduje umiejętne wykorzystywanie zdolności poszczególnych członków drużyny (do boju posyłamy między innymi wojowników, łuczników oraz magów) i parametry ich ekwipunku. Odniesione rany można wyleczyć poprzez wykorzystanie zbieranych po drodze ziółek oraz rozbijając obozowisko.

Co ciekawe, zarówno sama mapa, jak i czekające na nas przygody oraz wydarzenia są generowane losowo, co znacznie zwiększa wartość wskaźnika replayability opisywanej produkcji – dzięki temu bowiem każdorazowe rozpoczęcie zabawy wiąże się z odmiennymi doznaniami.

Tryby gry

For the King oferuje szeroką gamę trybów gry – bawić się można zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie innych graczy. Moduł kooperacyjny pozwala na wspólną rozgrywkę w ramach tak zwanego gorącego krzesła oraz przez Internet.

Kwestie techniczne

For the King charakteryzuje się trójwymiarową oprawą graficzną przyzwoitej jakości. Całość utrzymano w kolorowej, kreskówkowej stylistyce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / gorące krzesło    

Oczekiwania czytelników: 5,1 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN (Early Access)

Gry podobne do For the King

Wymagania wiekowe For the King

12+

Wymagania sprzętowe For the King

PC Windows

Rekomendowane: Quad Core 2 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7/8/10
Minimalne: Dual Core 1.4 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 256 MB GeForce 8800 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7

23 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

Siron90

Zmroo

iwo607

Barklo

MrZnaczek

DamianoThePlayer

PC
Switch