Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 kwietnia 2011, 16:40

autor: Soviet

Raper Sam B jednym z bohaterów gry Dead Island

Techland zapodaje informacje na temat jednej z postaci, którą poprowadzimy w walce z hordą zombie.

Tworzone od ponad czterech lat Dead Island na nowo trafiło do świadomości graczy, głównie za sprawą świetnego zwiastuna. Producent, firma Techland, nie zasypia gruszek w popiele i wraz ze zbliżającą się premierą poznajemy coraz więcej szczegółów dotyczących najnowszego tytułu wrocławskiego studia. Dzisiaj, poza porcją nowych screenów, dotarła do nas krótka biografia jednej z postaci, którą poprowadzimy w walce z hordą zombie.

Jest nią Sam B, dawna gwiazda rapu, ciężko pracujący, by powrócić na szczyt. Nadmiar narkotyków, alkoholu i nieszczerzy znajomi zaprzepaścili karierę Sama. Nasz czarnoskóry bohater, znany przede wszystkim z hitu "Who do you Voodoo?", przybywa na wyspę, by na zaproszenie Royal Palms Hotel wykonać swój największy przebój. Raper widzi ten występ nie tylko jako źródło gotówki, ale także szansę na odbicie się od dna. Niestety, szybko okazuje się, że w rajskim kurorcie nikogo nie interesuje już muzyka a tubylcy preferują... mózgi.

Raper Sam B jednym z bohaterów gry Dead Island - ilustracja #1

Dead Island to jedna z dwóch gier na którymi pracuje obecnie Techland. Drugą jest zapowiedziany niedawno Call of Juarez: The Cartel. Ten pierwszy tytuł to survival horror, w którym rolę przeciwników grają popularne ostatnimi czasy zombiaki. Bohater tego newsa, Sam B, jest jedną z czterech postaci, którymi pokierujemy w finalnej wersji gry. W naszym arsenale rzadko zagości broń palna - będziemy musimy radzić sobie tym, co znajdziemy po drodze. Za oprawę graficzną ma odpowiada piąta już wersja Chrome Engine. Premiera planowana jest na sierpień tego roku.

Raper Sam B jednym z bohaterów gry Dead Island - ilustracja #2

Raper Sam B jednym z bohaterów gry Dead Island - ilustracja #3

Raper Sam B jednym z bohaterów gry Dead Island - ilustracja #4

Raper Sam B jednym z bohaterów gry Dead Island - ilustracja #5

Raper Sam B jednym z bohaterów gry Dead Island - ilustracja #6