Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 września 2011, 09:40

autor: Kono

Rage na X360 zajmie trzy DVD. Instalacja nieobowiązkowa, ale rekomendowana

Tim Willits ujawnił, że gra Rage w wersji na Xboksa 360 zajmie trzy dyski DVD. Dowiedzieliśmy się również o kilku opcjach instalacji produkcji id Software na konsoli Microsoftu.

Tim Willits w rozmowie z redaktorami serwisu EuroGamer.net ujawnił kilka ciekawych informacji dotyczących edycji gry Rage na konsolę Xbox 360. Dowiedzieliśmy się, ile dysków zajmie oraz jak będzie ją można instalować.

W wersji na Xboksa 360 tytuł zostanie wydany na trzech dyskach DVD. Willits zdradził również, że gracze otrzymają kilka wariantów instalacji na konsoli Microsoftu. Pierwszą z nich jest oczywiście skopiowanie całej zawartości na dysk, która zajmie około 22 GB (informowaliśmy o tym jakiś czas temu). Osoby niedysponujące taką ilością wolnego miejsca będą mogły jednak obejść ten problem.

Rage na X360 zajmie trzy DVD. Instalacja nieobowiązkowa, ale rekomendowana - ilustracja #1

Willits wyjawił, że grę będzie można instalować etapami. Oznacza to, że najpierw skopiujemy zawartość pierwszego DVD (lub jego części), przejdziemy dany etap, a następnie skasujemy zawartość z dysku i wrzucimy na niego kolejną partię danych. Przedstawiciel id Software dodał też, że choć instalacja nie jest obowiązkowa, to jednak mocno ją rekomenduje.

Podczas rozmowy omówiono też kwestię obowiązkowej instalacji na PlayStation 3. Willits pochwalił firmę Sony za to, że ich sprzęt jest „jednolity” (każda konsola posiada dysk twardy). Dowiedzieliśmy się również, że 8 GB danych, które znajdą się na dyskach PlayStation 3, to w głównej mierze tekstury w wysokiej rozdzielczości.

Przypominamy, że niedawno ozłocona gra Rage pojawi się na półkach sklepowych 7 października bieżącego roku. Tytuł zostanie wydany na PC, PlayStation 3 i Xboksie 360. W naszym kraju dystrybucją produkcji autorstwa id Software zajmie się firma Cenega Poland.