Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2011, 09:49

autor: Kono

Instalacja Rage na PlayStation 3 obowiązkowa. Gra zajmie 8 GB

Przedstawiciele firmy id Software ujawnili, że gra Rage w wersji na konsolę PlayStation 3 będzie wymagać instalacji. Najnowsza produkcja ojców Dooma zajmie na dyskach konsoli Sony około 8 GB.

Kilkanaście dni temu informowaliśmy Was o tym, że posiadacze konsoli Xbox 360 będą mogli zdecydować się na opcjonalną instalację gry Rage zajmującą ponad 20 GB. Wszystko wskazuje na to, że użytkownicy PlayStation 3 takiego wyboru nie otrzymają i będą musieli poświęcić dla najnowszej gry studia id Software około 8 GB miejsca na dyskach twardych.

Instalacja Rage na PlayStation 3 obowiązkowa. Gra zajmie 8 GB - ilustracja #1

Takie informacje pojawiły się na holenderskiej stronie PSFocus.nl. Redaktorzy serwisu odbyli krótką rozmowę z Timem Willitsem, podczas której dowiedzieli się o obowiązkowej instalacji Rage na PlayStation 3. Co prawda objętość zajmowana przez najnowszą grę autorów Quake’a na konsoli Sony jest zdecydowanie mniejsza niż na Xboksie 360, ale nie jest opcjonalna.

Wygląda więc na to, że niektóre osoby zamierzając kupić Rage w wersji na PlayStation 3 będą musiały nieco uporządkować dyski przed zagraniem w najnowszą produkcję ojców Dooma. Z pewnością najwięcej problemów przysporzy to posiadaczom PlayStation 3 z dyskiem twardym o pojemności 40 GB. Zwłaszcza, jeśli znajduje się na nim już kilka „instalek” oraz gier z PSN. Niewątpliwie decyzja o obowiązkowej instalacji Rage na PlayStation 3 budzi pewne obawy. Między innymi o to, jak wyglądać i działać będzie Rage na Xboksie 360 bez instalacji.

Instalacja Rage na PlayStation 3 obowiązkowa. Gra zajmie 8 GB - ilustracja #2

Rage pojawi się na półkach sklepowych w październiku bieżącego roku. Gra zostanie wydana na PC, PlayStation 3 i Xboksie 360. W naszym kraju dystrybucją tytułu autorstwa id Software zajmie się firma Cenega Poland.