Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2017, 08:18

Project Octopath Traveler na Nintendo Switch – nowe jRPG twórców Bravely Default

Square Enix przedstawiło nową grę jRPG, która trafi na Nintendo Switch. Nad tytułem o roboczej nazwie Project Octopath Traveler pracują twórcy Bravely Default oraz Bravely Second, a więc popularnych jRPG-ów z przenośnego Nintendo 3DS.

Wygląda na to, że właściciele konsoli Nintendo Switch nie będą musieli narzekać na brak gier jRPG. Poza zapowiedzią Xenoblade 2, kolejnych przedstawicieli serii Dragon Quest, a także nowego tytułu spod szyldu Shin Megami Tensei i portów ubiegłorocznej piątej części cyklu Disgaea oraz I am Setsuna, hybrydowy system otrzyma także grę o roboczej nazwie Project Octopath Traveler. Za produkcją stoi firma Square Enix i sprawdzony zespół z Silicon Studio, odpowiadający za stworzenie Bravely Default: Flying Fairy oraz Bravely Second, a więc świetnie przyjętych i wysoko ocenianych tytułów jRPG, które wydane zostały na konsoli Nintendo 3DS.

O Project Octopath Traveler wiadomo na razie niewiele. Nie znamy nawet przybliżonej daty premiery gry, co może wskazywać na to, że deweloperom do końca prac zostało jeszcze sporo czasu. Opublikowany wraz z zapowiedzią niespełna minutowy trailer pokazuje nam mapę przedstawiającą rozległy świat fantasy oraz fragmenty rozgrywki. Produkcja posiada unikalny styl graficzny, łączący proste 16-bitowe sprite'y z trójwymiarowym otoczeniem. Fanów gatunku zadowoli z pewnością fakt, że Project Octopath Traveler najpewniej wykorzystywać będzie także klasyczny turowy system walki.