Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2017, 07:55

autor: Movis

Nowa gra z serii Shin Megami Tensei na Nintendo Switch

W czasie dzisiejszej prezentacji konsoli Switch na dużym ekranie zagościł nowy tytuł z cyklu Shin Megami Tensei. Choć produkcja gry dopiero co się zaczęła, studio Atlus przygotowało dla fanów krótki zwiastun.

Popularna japońska seria RPG Shin Megami Tensei obchodzi swoje 25-lecie obecności na rynku, a odpowiedzialny za jej produkcję deweloper Atlus od jakiegoś czasu zapowiadał nowy projekt na dość tajemniczej stronie. Podczas oficjalnej prezentacji konsoli Nintendo Switch, autorzy zaprezentowali króciutki i równie niejednoznaczny teaser:

Projekt to zupełnie nowa odsłona serii, czyli najprawdopodobniej Shin Megami Tensei V. Obecnie gra ma znajdować się we wczesnej fazie produkcji, jednak z krótkiego trailera wiemy już, ze będzie ona budowana na silniku Unreal 4. Sam materiał przedstawia typową japońską klasę szkolną, jest ona jednak zniszczona i zarośnięta roślinnością, a cała scena wygląda na miasto wiele lat po globalnej apokalipsie. W ciemnych zakamarkach czają się zaś znane fanom serii charakterystyczne stwory.

Tytuł najprawdopodobniej nie ukaże się w tym roku.

Choć demony chowają się w cieniu, wprawne oko zauważy wiele znajomych kształtów. - Nowa gra z serii Shin Megami Tensei na Nintendo Switch - wiadomość - 2017-01-13
Choć demony chowają się w cieniu, wprawne oko zauważy wiele znajomych kształtów.

Shin Megami Tensei to kultowa w Japonii seria RPG, której początki sięgają 1992 roku i konsoli SNES. Gry są na tyle popularne, że cykl doczekał się aż pięciu własnych pod-serii (np. Devil Summoner i najbardziej znana na Zachodzie Persona). W czasie rozgrywki po części obserwujemy rozwijającą się fabułę, przedstawioną w stylu visual novel, a gdy przyjdzie do potyczki z przeciwnikami, posługujemy się demonicznymi pomagierami o różnych umiejętnościach. W turowych walkach kluczowy jest zmysł taktyczny i planowanie, ważną rolę odgrywają także wrażliwości oraz odporności poszczególnych potworów. W skrócie cykl można określić jako bardziej skomplikowane Pokemony, lecz zamiast słodkich zwierzątek przyzywamy na swe rozkazy pomniejsze bóstwa i demony, bazowane na wierzeniach z różnych części świata.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Shin Megami Tensei V

Shin Megami Tensei V