Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitch
Okładka Shin Megami Tensei V (Switch)
OkładkaShin Megami Tensei V (Switch)

Shin Megami Tensei V Switch

Piąta odsłona legendarnej i wpływowej serii mrocznych gier jRPG, której akcja rozgrywa się we współczesnym Tokio. Produkcja została stworzona od podstaw z myślą o konsoli Nintendo Switch.

RPG | TPP | turowe | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo | urban fantasy | Find Your Next Game | E3 2021

Shin Megami Tensei V Premiera Switch

12listopada202199dni

Nintendo eShop

12listopada2021

producent: Atlus wydawca: SEGA Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

E3 2021

Shin Megami Tensei V na konsoli Nintendo Switch to klasyczna gra jRPG z turowym systemem walki, której akcja rozgrywa się we współczesnym Tokio zaatakowanym przez legiony demonów. Za stworzenie produkcji odpowiada japońskie studio Atlus. Seria Shin Megami Tensei narodziła się w 1987 roku i od tamtej pory doczekała się dziesiątek odsłon oraz spin-offów, z których najważniejszym i najpopularniejszym jest Persona. Shin Megami Tensei V zostało zapowiedziane w styczniu 2017 roku jako nowy projekt związany z serią, który tworzy jest od podstaw z myślą Nintendo Switch.

Akcja Shin Megami Tensei V, podobnie jak pozostałe główne odsłony serii, rozgrywa się we współczesnym Tokio, które najechane zostały przez legiony demonów. Gracze wcielają się w bohatera starającego się przetrwać w obliczu tej przerażającej sytuacji. Rozgrywka korzysta z formuły klasycznego dungeon-crawlera. Kontrolujemy drużynę składającą się z demonów i toczymy pojedynki w trybie turowym. Produkcja korzysta z silnika Unreal Engine 4. Jest to pierwszy projekt Atlusa, który wykorzystuje technologię firmy Epic Games.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.5 / 10 na podstawie 24 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Shin Megami Tensei V: 16+